Światowy Dzień Wody ? Niebieski dzień w grupie II

23 marca w naszej grupie II odbył się Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci zostały przebrane   na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej  znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…, zamienialiśmy się w krople wody.  Zajęciom towarzyszyły  zabawy i eksperymenty z wodą. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, jakie znaczenia ma woda w życiu człowieka oraz ile znaczy dla każdego z nas.

Życzenia świąteczne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"

Życzy Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor
Wychowawczynie  oraz Pracownicy Przedszkola nr 176

Dyżur wakacyjny

Dyżur wakacyjny LIPIEC 2024 r.

Informacja dla rodziców dzieci z innych samorządowych przedszkoli, którzy zamierzają ubiegać się o miejsce na dyżur wakacyjny do  Samorządowego Przedszkola nr 176 im. Marii Konopnickiej w Krakowie.

Zapis dziecka na dyżur wakacyjny możliwy będzie w dniach od 02.04.2024 r. do 05.04.2024 r., w godzinach 8:00 do 15:00 . Przy zapisie należy złożyć wypełnioną Kartę zapisu do przedszkola zawierającą pieczątkę macierzystego przedszkola /pkt 8/

KARTA   ZAPISU  DZIECKA DO   SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 176

na miesiąc lipiec  2024  r. -pobierz.

Powitanie Wiosny

21 marca witamy Panią Wiosnę, z tej okazji Nasze Przedszkolaki z grupy 4 wykonały wiosenny plakat. Wybrały się również na spacer po parku i okolicy w celu poszukiwania pierwszych oznak Wiosny.
Rekrutacja do przedszkola

Rekrutacja do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 1 marca 2024 r.

Również 1 marca 2024 r. zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz formularze rekrutacyjne zostaną zamieszczone w elektronicznym systemie rekrutacji.

Składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez rodziców dzieci uczęszczających już do przedszkola: 21-29 lutego 2024 r.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025:

Wizyta gościa specjalnego

W dniu 12 lutego 2024 r. z wizytą do naszego przedszkola przybył I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej oraz kandydat na Prezydenta Krakowa, Pan prof. Andrzej Kulig. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Dzieci opowiadały Panu Prezydentowi o balu karnawałowym, zjedzonych pączkach i zabawkach, które najbardziej lubią.

Akcja bezpieczny przejazd czyli spotkanie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei

Dnia 09.01.2024 nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Straży  Ochrony Kolei. Dzieci zostały zapoznane ze specyfiką pracy Straży Ochrony Kolei. Nasi goście przygotowali ciekawą prezentację, podczas której przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego poruszania się w okolicy torów oraz przejazdów kolejowo - drogowych. Na zakończenie spotkania chętne dzieci mogły przymierzyć strój Straży Ochrony Kolei, pomysł ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Na przedszkolaki czekała wspaniała niespodzianka,  każdy otrzymał drobny upominek. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i przekazanie bardzo wartościowej wiedzy oraz poświęcony  dzieciom czas.