Aktualności

Na zaproszenie Taty Szymona z grupy VI starszaki (gr V i VI) udały się na wycieczkę do 8 Brygady Lotnictwa Transportowego w Balicach. Wielkim przeżyciem dla dzieci był ogrom przygotowanych niespodzianek! Jedną z nich był pobyt w hangarze, wejście i zwiedzanie  samolotu wojskowego CASA. Dzieci miały możliwość usiąść za sterami samolotu, w kabinie pilotów!  Po zwiedzaniu hangaru, dzieci udały się na spotkanie ze strażakami lotniskowej straży pożarnej, Na koniec przedszkolaki obserwowały startujące i lądujące samoloty. Niektórzy mieli ochotę wzlecieć nimi w górę, lecz nasza wycieczka dobiegała już końca. W drodze powrotnej dzieciom dopisywały humory - dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do naszego przedszkola.

data dodania: 2018-05-07 09:37:22

SZANOWNI RODZICE !!!

W  dniach od 30.04.2018 r. do 16.05.2018r. w godzinach od 7:00 do 15:00
prosimy o potwierdzenie przez Państwa  woli przyjęcia  dziecka w postaci pisemnego oświadczenia.

W celu usprawnienia podpisywania dokumentu,
prosimy o przygotowanie nr PESEL dziecka.

W dniach 02.05.2018 r. oraz 04.05.2018 r. sekretariat będzie nieczynny.

data dodania: 2018-05-07 09:36:00

W ramach projektu „Przedszkolak – mały miłośnik literatury”, w dniu 24. 04. 2018 r. przedszkolaki z grupy VI wraz z Wychowawcami zorganizowały przedsięwzięcie pt. „Drugie życie książki”, które odbyło się z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Celem akcji było umożliwienie wymiany przeczytanych książek na te, których jeszcze nie znamy. Kształtowanie zainteresowań czytelniczych, ukazanie roli książki w życiu drugiego człowieka oraz przedstawienie właściwego kontaktu z książką. Dzieci, które przyniosły jakąś ciekawą lekturę,  mógły wziąć inną, wybraną  spośród tych, które udało się nam zgromadzić. Dziękuję serdecznie rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizacji tej akcji. Mam nadzieję, że czas spędzony przy książce przyniesie Państwu wiele radości i miłych chwil spędzonych razem

data dodania: 2018-05-07 09:34:04

Dzieci z gr. VI po raz kolejny spotkały się z Ruby i pomagały jej w rozwiązywaniu problemów. Dowiedziały się jakiego rodzaju dane przechowywane  i używane są w komputerze – czyli zmienne. Przedszkolaki pomogły dziewczynce zorganizować spotkanie przy herbatce i sprawdziły czy wszystko jest na swoim miejscu. Później tworzyły typy logiczne i bawiły się w zabawę pt: „Prawda – Fałsz”. Na kolejnym etapie naszej zabawy dzieci tworzyły plan rozwiązania problemu i przedstawiły go jako kilka instrukcji krok po kroku. Taki zestaw instrukcji nazywa się algorytmem. Na początku miały za zadanie dopasować zasady do wzorów materiałów Ruby przedstawionych na rysunkach, a później pomogły jej dotrzeć do przyjaciół. Dzięki temu  ćwiczeniu dzieci doskonaliły orientację na kartce papieru. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania z dziewczynką i kolejnych zadań które na nich czekają.

data dodania: 2018-05-07 09:31:54

ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY

LIPIEC 2018 r.

DLA DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO INNYCH PRZEDSZKOLI

DYREKTOR SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 176 W KRAKOWIE INFORMUJE, IŻ  ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY NA MIESIĄC LIPIEC DLA DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO INNYCH PRZEDSZKOLI  (W MIARĘ WOLNYCH MIEJSC) BĘDĄ PRZYJMOWANE OD  07  DO 09  MAJA 2018 R.
W GODZ. 7.00 – 15.00.

data dodania: 2018-05-07 09:27:49

Zebranie z rodzicami dzieci z grup 5 i 6

Zapraszamy rodziców dzieci z grup 5 i 6 wyjeżdżających na "Zielone Przedszkole" w dniu 08.05.2018r. (wtorek) o godzinie 17:00.

data dodania: 2018-04-26 21:30:07

23 kwietnia po raz kolejny  nasze przedszkole odwiedził Wesoły Uniwersytet Dziecięcy. Spotkanie to poświęcone było gadom.

Dzieci oglądały jaszczurki, poznały gekona Kubusia. Przedszkolaki dowiedziały się jak rozróżnić węże jadowite od tych przyjaznych i w ogóle, które węże żyją w Polsce.  Wszystkim  podobały się urywki filmów, na których przedszkolaki obserwowały życie żółwi. Cała lekcja przyrody miała bardzo humorystyczny charakter.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wzięły udział w quizie wiedzy o gadach.

data dodania: 2018-04-23 20:23:53

W dniu 12 kwietnia do naszego przedszkola po raz kolejny zawitał teatrzyk "Skrzat" z przedstawieniem pt. „Bal u Królowej Kwiatów”. Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, a szczególnie barwne stroje i wspaniała gra aktorska. Aktorzy wcielali się w wiele postaci, m.in. Konika Polnego, Królowej, Biedronki, Lisa, Żaby, Kurki Wodnej, Zajączka, Krasnoludka.

Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec przedstawienia aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Niecierpliwie czekamy na kolejne spotkanie z aktorami.

Bajka uczy nas, że nie powinno się "kupować kota w worku".

data dodania: 2018-04-22 13:46:24

Dnia 12 kwietnia 2018 Paulina  z grupy 5 i Nina  z grupy 3 wzięły  udział w miedzy przedszkolnym konkursie muzycznym „Przedszkolaki śpiewają i wiosnę witają”. Konkurs miał miejsce w Samorządowym Przedszkolu nr 154 w Prokocimiu.

Celem konkursu było:

wspieranie uzdolnionych wokalnie przedszkolaków i umożliwienie prezentacji i ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i popularyzacja piosenek o tematyce wiosennej, walorów artystycznych, rozwijanie talentów estradowych.
Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki, wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za udział.

data dodania: 2018-04-22 13:41:00