To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności


                                                                                

Aktualności

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"

 

 

Życzy Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor
Wychowawczynie  oraz Pracownicy Przedszkola nr 176

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-18 09:32:28

                                                                                

 

 

Szanowni Rodzice!

 

 

Dyrekcja i Nauczyciele Samorządowego Przedszkola Nr 176 im. Marii Konopnickiej w Krakowie pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom i wszystkim, którzy pomagali w opiece nad dziećmi w tym trudnym czasie. Z otrzymanych w dniu dzisiejszym informacji od Komitetu Strajkowego wynika, że część Nauczycieli, mając na uwadze troskęi dobro Dzieci  podejmuje z dniem 15.04.2019 r. pracę dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczą.  W związku z powyższym  Przedszkole będzie otwarte. Kolejne komunikaty będą się pojawiały na stronie internetowej Przedszkola w miarę zaistniałych zmian sytuacji strajkowej.

 

 

 Z wyrazami szacunku, Dyrektor Przedszkola

Ewa Kamińska

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-12 12:22:49

Szanowni  Państwo !

 

Informujemy, iż akcja strajkowa nadal trwa. Bardzo prosimy w miarę możliwości o zapewnienie opieki nad dziećmi do odwołania akcji strajkowej. Dotychczasowa współpraca z Państwem daje nadzieję na zrozumienie problemu, z którym wszyscy się mierzymy. Z góry bardzo dziękujemy za wyrozumiałość !

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-08 14:52:28

Zasiłek opiekuńczy

 

Przypominamy, że rodzice dzieci do lat 8 mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego w związku z koniecznością osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola. Poniżej linki do dokumentów, które należy wypełnić starając się o taki zasiłek:

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-08 14:49:56

Szanowni Państwo!

 

W związku z ogłoszeniem przez ZNP decyzji o przeprowadzeniu akcji strajkowej oraz w związku z brakiem możliwości zapewnienia opieki dzieciom w myśl obowiązujących przepisów prawa, po uzyskaniu zgody Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa  na zawieszenie zajęć, informujemy, że Przedszkole w  dniu 8 kwietnia 2019 r. będzie zamknięte. Bardzo Państwa prosimy o zapewnienie opieki dzieciom na czas akcji protestacyjnej. Jednocześnie bardzo prosimy o życzliwość i zrozumienie. O wszystkich zmianach organizacyjnych będziemy Państwa informować na bieżąco na stronie internetowej Przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-08 05:52:54

Szanowni Rodzice!

W przypadku ogłoszenia przez ZNP decyzji o przeprowadzeniu akcji strajkowej, w związku z brakiem możliwości zapewnienia opieki dzieciom w myśl obowiązujących przepisów prawa oraz po uzyskaniu zgody Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa na zawieszenie zajęć – Przedszkole  w  dniu 8 kwietnia 2019 r. będzie  zamknięte.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-05 16:38:42

Dnia 2 kwietna b.r. w naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy konkurs na „Baśniowo Przystrojoną Salę” w ramach programu prowadzonego w grupie III „Przedszkolak – mały miłośnik literatury”. W tym dniu nasze przedszkole zamieniło się w bajkę, a dzieci z uśmiechami i wypiekami na twarzy wkraczały do swoich sal. Konkurs został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, a także urodzin H. CH. Andersena. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci w tym przypadku baśniami Andersena, integrację grup przedszkolnych, a także włączenie rodziców w życie naszej społeczności. Przedszkolaki od paru tygodni wraz ze swoimi Paniami przygotowywały dekorację. Dzieci  malowały, wycinały i wspólnie tworzyły wystrój swojej bajkowej sali. Dzięki czemu dzieci miały możliwość rozwijania swojej inwencji twórczej oraz wyobraźni. Był to dzień pełen uśmiechu, radości i wspaniałej zabawy. Dziękuję serdecznie rodzicom za zaangażowanie w ten projekt i pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci. Dzięki Państwu nasze sale uświetniły przepiękne stroje przedszkolaków. Dziękuję swoim koleżankom z pracy, które tak chętnie włączyły się w tą akcję i pięknie przygotowały swoje bajkowe sale; za entuzjazm, zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie dekoracji. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był wyjątkowy – bajkowy, bez Was by go nie było. Wszystkie sale były przygotowane i udekorowane pięknie, dlatego jury postanowiło przyznać wszystkim grupom pierwsze miejsce i wręczyło każdej grupie nagrody. Dziękujemy Pani Dyrektor za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-04 08:54:08

STRAJK NAUCZYCIELI

 

Drodzy Rodzice

 

W chwili obecnej trwają rozmowy Związku Nauczycielstwa Polskiego /ZNP/ z  przedstawicielami Rządu RP w sprawie postulatów nauczycieli.

 Pracownicy Samorządowego Przedszkola nr 176 w referendum opowiedzieli się za przystąpieniem do akcji protestacyjnej.

W przypadku, w którym postulaty ZNP nie zostaną spełnione pracownicy Samorządowego Przedszkola nr 176 z dniem
8 kwietnia 2019 r.  przystąpią do strajku, który będzie trwał do odwołania
.

W związku z powyższym uprzejmie proszę o wyrozumiałość
i ewentualne zapewnienie opieki dzieciom  na czas akcji protestacyjnej.

 

 

Z poważaniem

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 176

Ewa Kamińska.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-04 08:51:15

w dniu 29 marca dzieci z grupy czwartej wzięły udział w warsztatach alergologicznych. 
Celem spotkania były:

  • Zapoznanie dzieci z pojęciami: alergia.
  • Poznanie objawów choroby alergicznej.
  • Poznanie czynników wywołujących alergeny
  • Wyrabianie poczucia odpowiedzialności oraz dbałości o zdrowie własne i innych.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-01 16:21:17

Dnia 28 marca 2019 Agatka z grupy IV wzięła udział w miedzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim "Polscy Poeci dzieciom – dzieci poetom”. Konkurs miał miejsce w Samorządowym Przedszkolu nr 33 ul. Rżącka 1.

Celem konkursu było:

Popularyzacja i rozpowszechnianie utworów Tadeusza  Śliwiaka

Rozbudzanie wrażliwości literacko - artystycznej dzieci.

Stwarzanie dzieciom możliwości do zaprezentowania swoich umiejętności.

Stymulowanie dzieci do aktywnego promowania swojej placówki.

Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i tańcach przy muzyce prowadzonych przez nauczycielki przedszkola. Był także słodki poczęstunek nagrody i wiele śmiechu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-01 15:46:30