To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności


                                                                                

Aktualności

Ostatnie dni czerwca to czas szczególny.....czas pożegnań i wakacji....

Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki. Do przedszkola przybyli Rodzice i najbliżsi naszych absolwentów. Polonez rozpoczynający uroczystość - podniósł rangę i nadał podniosły nastrój  spotkania. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i Dyrekcja przedszkola docenili gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki zakupione przez rodziców, a także dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach. Wszystkim Wam życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-24 18:27:23

W piątek tj. 14.06.2019 r. rodzice dzieci z grupy II zmielili się w aktorów...

Z okazji Dnia Dziecka przedstawili bajkę Janiny Porazińskiej pt. „Kozucha Kłamczucha” dla wszystkich przedszkolaków.

To piękna i umoralniająca opowieść o kozie, która strasznie kłamała. Pewna gospodyni kupiła sobie kozę, która miała przykrą wadę – okropnie kłamała. W tym też czasie dziewczyna o imieniu Zazulka, chodziła od wsi do wsi szukając pracy. Została przyjęta do pasienia kozy. Po pierwszym dniu, kiedy Zazulka starannie zajmowała się zwierzęciem, koza powiedziała gospodyni, ze jest głodna i spragniona. Gospodyni za karę nie dała kurce nic do jedzenia. Po drugim dniu sytuacja się powtórzyła i rozzłoszczona pani wygnała Zazulkę. Piesek i kotek jednakże powiedziały swej pani, ze źle zrobiła. Ta postanowiła rzecz sprawdzić i trzeciego dnia przebrała się za Zazulkę, sama zadbała o kozę a wieczorem, jako gospodyni, usłyszała od kozy same kłamstwa. Rozgniewana gospodyni postanowiła zwierzę ubić. Przerażona koza uciekła do lasu. Tam schowała się do domku lisa. Kiedy ten wrócił i nakazał opuścić swój domek usłyszał takie słowa o potędze kozy, ze się przeląkł. Poszedł po pomoc do wilka, ale i ten nie odważył się wyrzucać kozy. Podobnie zachował się i niedźwiedź. Dopiero jeżyk nie uląkł się i spadł kozie na grzbiet i zaplątał się w jej sierść, kłując boleśnie. Płaczącą kozę znalazła Zazulka i pomogła odczepić jeża. Następnie obie udały się do gospodyni, gdzie koza obiecała nigdy już nie kłamać.   

     

      A morał z bajki wynika taki :                                          

Niech też nie kłamią przedszkolaki,

bo kłamstwo, bo kłamstwo

krótkie ma nogi,

nie kłamcie bo mogą

wyrosnąć  Wam rogi.

       

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-24 18:23:09

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt.”Kraków oczami dziecka” został rozstrzygnięty . Organizator konkursu Przedszkole 154 im Janusz Korczaka w Krakowie. Celem konkursu było: zachęcanie dzieci do zapoznania się z krakowskimi zabytkami, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie wyobraźni u dzieci, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności.

Hani gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-24 18:16:17

I miejsce dla  Wandy z grupy V za udział w konkursie plastycznym

 Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. Kto Ty jesteś – Polak Mały” pt.: „Strój krakowski w oczach dziecka” został rozstrzygnięty.  Organizator: Samorządowe Przedszkole Nr 44 i Towarzystwo Przyjaciół Kultury Ludowej w Krakowie.

Do organizatorek konkursu wpłynęło bardzo dużo ciekawych prac.  Celem konkursy było: rozwijanie u dzieci zamiłowania do kultury ludowej i wzmacnianie więzi z rodzinnym miastem i krajem oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej dziecka.

Wandzi  gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-24 18:10:29

Dnia 5 czerwca b.r. dzieci z gr. II i III wraz ze sowimi Paniami udały się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Czasławiu. W tym magicznym miejscu, na łonie natury towarzyszy nam zwierzęta: kozy, owieczki, świnki, króliczki, które karmiliśmy trawą. Na przedszkolaków czekały także inne atrakcje takie jak: dojenie krowy, przejażdżka konna, warsztaty ekologiczne i plastyczne. Nie mogło także zabraknąć szaleństw na placu zabaw. Nasz pobyt zakończyliśmy pysznym obiadem przygotowanym przez Panie kucharki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i uśmiechu wróciliśmy do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10 09:37:09

ZEBRANIE Z RODZICAMI DZIECI
NOWO PRZYJĘTYMI DO PRZEDSZKOLA

SZANOWNI RODZICE !!!

W DNIU 25.06.2019 R. /WTOREK / O GODZ. 16:00
ZAPRASZAMY PAŃSTWA NA ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10 09:27:16

W piątek 3 czerwca na terenie ogrodu przedszkolnego odbył się rodzinny piknik. W czasie pikniku dzieci z poszczególnych grup przedstawiły programy artystyczne dla Rodziców i gości. Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Był dmuchany zamek, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, trampolina, malowanie buźki, pokazy Straży Pożarnej, zabawy z chustą animacyjną, wiele konkursów dla dzieci i rodziców. Rodziny uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez panie wychowawczynie .Oprócz tego można było zjeść pyszną kiełbaskę i frytki przygotowane przez panie kucharki.  Szybko znikały również pyszne ciasta oraz ciasteczka przygotowane przez Rodziców. Ogromnym zainteresowaniem  cieszyły się występy naszych wychowanków. Zmęczeni upałem i wykończeni po całym dniu wrażeń mogliśmy napić się pysznego kompotu i posilić pieczonymi kiełbaskami i pysznym domowym ciastem przygotowanym przez panie kucharki. Rodzinny nastrój, słoneczna pogoda i przyjemna atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, zarówno dla dzieci jak i rodziców!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-03 21:17:48

Dzieci z grupy czwartej wiedzą, że ogrodzie zawsze jest co robić! Zabawy na sprzęcie ogrodowym wymagają trochę umiejętności i sprawności ruchowej! Lubimy taką gimnastykę, ale pamiętamy o bezpieczeństwie. Czasami panie muszą nas upomnieć, ale pozwalają też na trudniejsze ćwiczenia przy asekuracji.
"Bo zabawa jest dobra wtedy, kiedy nie ma po niej biedy"!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-29 16:21:53

15 maja, po przygodach z autokarem,  starszaki wyruszyły na „Zielone Przedszkole”. Rabka Zdrój powitała nas deszczową pogodą, a wesoła, uśmiechnięta i zawsze w dobrym humorze  Pani Gospodyni  już czekała z pysznym obiadkiem. Nikt nie płakał, nie marudził ani w dzień ani w nocy… a czas płynął nieubłagalnie szybko. Tak to już jest, że to co piękne szybko się kończy. Codzienne spacery po Parku Zdrojowym, niezliczone godziny szaleństw na placach zabaw, zabawy w Rabkolandzie, dyskoteka,  zostały przez nas zaliczone. Wyjazd trwał 3 dni. Wielką atrakcją, a zarówno sprawdzianem odwagi i samodzielności dla starszaków było samo przebywanie i spanie poza domem w gronie przyjaciół z przedszkola. Wszyscy spisali się na medal.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-23 09:48:37