To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności
 

  

 

Aktualności

W dniu 14 lutego w grupie IV odbyły się WALENTYNKI – podczas spotkania dzieci: kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie, podczas licznych konkursów i zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-14 20:50:21

Dnia 6 lutego w  naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Muzyczne podróże po Krakowie”. Podczas spektaklu młodsze przedszkolaki zdobyły nowe wiadomości, zaś starszaki utrwaliły swoją wiedzę na temat naszego pięknego miasta. Dzieci przypominały sobie nazwy zabytków, które mogą spotkać podczas spaceru uliczkami Krakowa np. Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki. Dowiedziały się także skąd pochodzi nazwa Sukiennice, kiedyś w tym miejscu sprzedawano tkaniny czyli sukna na ubrania. W dzisiejszych czasach możemy tam kupić pamiątki. Zobaczyły jak wygląda tradycyjny strój krakowski. Poznały legendę „O smoku wawelskim” w wersji wokalnej. Dzieci miały okazję włączyć się do wspólnego śpiewania piosenki „Płynie Wisła, płynie”. Na zakończenie aktorzy przedstawili historię „Hejnału Mariackiego” i wyjaśniły dzieciom dlaczego podczas grania w pewnym momencie się urywa. Dzieci podziękowały aktorom gromkim brawami i zaprosiły na kolejne spotkanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-11 14:09:32

Podczas zajęć staramy się, aby dzieci „zaprzyjaźniły się” z matematyką, żeby nie zniechęcały się trudnościami, ale chętnie podejmowały się wysiłku intelektualnego. Treści z zakresu matematyki realizowane są według metody zwanej “Dziecięcą matematyką” autorstwa pedagoga prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Dzieci w trakcie atrakcyjnych zabaw dydaktycznych oraz codziennych czynności zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie: orientacji przestrzennej, mierzenia długości, ważenia, liczenia, począwszy od liczenia przedmiotów, przez liczenie na palcach aż do sprawnych obliczeń w pamięci, zapisywania działań matematycznych (cyfry, znaki), rozwiązywania zadań z treścią.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-11 14:07:15

Zapraszamy Rodziców na zebrania grupowe 12.02 (wtorek) o godzinie 17:00

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-10 11:26:36

Dziadkowie to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Uroczyste spotkania przebiegały w kilku etapach; każda grupa zapraszała swoje Babcie i Dziadziów w różnych terminach .

Licznie przybyli goście zasiedli przy nakrytych dla nich stołach i z  wielką niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.

Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Przedszkolaki  zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć  i Dziadków. Dorośli  z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły:  uśmiech na twarzy, a zarazem łzy wzruszenia.

Uroczystość zakończyła się wspólnym, słodkim poczęstunkiem wcześniej przygotowanym dla dzieci i ich Najbliższych. 


Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-03 21:43:56

Dnia 10 stycznia 2019 roku wszystkie dzieci bawiły się w naszym przedszkolu na „Balu Karnawałowym”. W tym roku tematem przewodnim była Afryka. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie związane kontynentem afrykańskim i jego mieszkańcami. Można było spotkać Murzynów, tygrysy, małpki itp.  Oprócz afrykańskich kostiumów, dzieci przebrane były  za  bohaterów znanych bajek.  W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Chwilę wytchnienia dała dzieciom przerwa na poczęstunek. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Sądząc po minach i zmęczeniu dzieci, zabawa był udana, a wspomnienia na długo zostaną w pamięci.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

 

            Kolejny bal karnawałowy już za rok!!! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-03 21:42:08

Dzieci  z grupy IV i VI w bieżącym półroczu biorą udział w programie „Akademia Przedszkolaka”. Głównym celem akcji jest zainteresowanie najmłodszych systematyczną aktywnością fizyczną. Przedszkolaki co dwa tygodnie uczestniczą w zajęciach ruchowych, prowadzonych na Tauron Arenie przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dzieci z wielką radością i chęcią uczestniczą w zabawach i grach. Dzięki nim przedszkolaki podnoszą swoją sprawność fizyczność, zwinność oraz szybkość. Uczą się współdziałać w zespole podczas zawodów i gier, a także jak należy sobie radzić z porażka podczas przegranej. Proponowane ćwiczenia mają charakter ogólnorozwojowy, zabawowy, rekreacyjny i dostosowane są do możliwości dzieci. Przedszkolaki wracają z zajęć zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy i pytają się kiedy znów będą mogli pojechać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-28 20:12:44

Zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka:

grupa 1 - 31.01.2019 r. godzina 15:00

grupa 2 - 01.02.2019 r. godzina 15:00

grupa 3- 30.01.2019 r. godzina 15:00

grupa 4 - 29.01.2019 r. godzina 15:30

grupa 5 - 31.01.2019 r. godzina 15:00

grupa 6 - 07.02.2019 r. godzina 15:30

grupa 7 - 12.02.2019 r.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-28 20:04:50

KONKURS NA  „NAJŁADNIEJSZY KĄCIK CZYTELNICZY”

W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ramach projektu czytelniczego realizowanego w grupie III pt: „Przedszkolak – mały miłośnik literatury”  wychowawcy zorganizowali konkurs na najładniejszy kącik czytelniczy. Dnia 20 XII został on rozstrzygnięty. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci, propagowanie postaw czytelniczych, integrowanie grup przedszkolnych, a także pobudzanie wyobraźni i kreatywnego myślenia u małych czytelników.

I miejsce Gr. VI

II miejsce Gr. IV

III miejsce GR. III

Wyróżnienie GR. I i V

Serdecznie gratulujemy zwycięzcą oraz bardzo dziękujemy wychowawcom i dzieciom za  zaangażowanie i piękne przygotowanie kącików.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-03 20:35:06