Aktualności

23 kwietnia po raz kolejny  nasze przedszkole odwiedził Wesoły Uniwersytet Dziecięcy. Spotkanie to poświęcone było gadom.

Dzieci oglądały jaszczurki, poznały gekona Kubusia. Przedszkolaki dowiedziały się jak rozróżnić węże jadowite od tych przyjaznych i w ogóle, które węże żyją w Polsce.  Wszystkim  podobały się urywki filmów, na których przedszkolaki obserwowały życie żółwi. Cała lekcja przyrody miała bardzo humorystyczny charakter.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wzięły udział w quizie wiedzy o gadach.

data dodania: 2018-04-23 20:23:53

W dniu 12 kwietnia do naszego przedszkola po raz kolejny zawitał teatrzyk "Skrzat" z przedstawieniem pt. „Bal u Królowej Kwiatów”. Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, a szczególnie barwne stroje i wspaniała gra aktorska. Aktorzy wcielali się w wiele postaci, m.in. Konika Polnego, Królowej, Biedronki, Lisa, Żaby, Kurki Wodnej, Zajączka, Krasnoludka.

Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec przedstawienia aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Niecierpliwie czekamy na kolejne spotkanie z aktorami.

Bajka uczy nas, że nie powinno się "kupować kota w worku".

data dodania: 2018-04-22 13:46:24

Dnia 12 kwietnia 2018 Paulina  z grupy 5 i Nina  z grupy 3 wzięły  udział w miedzy przedszkolnym konkursie muzycznym „Przedszkolaki śpiewają i wiosnę witają”. Konkurs miał miejsce w Samorządowym Przedszkolu nr 154 w Prokocimiu.

Celem konkursu było:

wspieranie uzdolnionych wokalnie przedszkolaków i umożliwienie prezentacji i ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i popularyzacja piosenek o tematyce wiosennej, walorów artystycznych, rozwijanie talentów estradowych.
Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki, wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za udział.

data dodania: 2018-04-22 13:41:00

Dnia 18 kwietnia 2018 r. dzieci z gr. V i gr. VI wzięły udział w konkursie piosenek ze starego śpiewnika "Rodzina Tralalińskich" zorganizowanym przez Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego. Dzieci wystąpiły wspaniale! Grupa V przygotowała utwór „Tak bardzo się starałem”, natomiast dzieci z grupy VI zaśpiewały piosenkę pt. „O mój rozmarynie”. Była to kolejna okazja do rozwijania talentów muzycznych dzieci i promowania naszego przedszkola J Wszystkim gratulujemy!!!

data dodania: 2018-04-22 13:35:48

Gaja D. z grupy VI wzięła udział w konkursie plastycznym pt: „Zły smogu, wiem jak ciebie pokonać”, zorganizowanym przez radnego miasta Pana Wantucha. Gaja wygrała dla naszego przedszkola oczyszczacz powietrza. Gratulujemy i życzymy jej kolejnych sukcesów.

data dodania: 2018-04-09 09:25:47

Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom- dzieci poetom”

pod hasłem: „Wierszowanki - rymowanki”

Dnia 23 marca 2018 Amelia Staniszewska z grupy V

i Bartłomiej Iwański z grupy II wzięli udział w miedzy przedszkolnym konkursie recytatorskim. Konkurs miał miejsce w Samorządowym Przedszkolu nr 33 ul. Rżącka 1. Celem konkursu było:

Popularyzacja i rozpowszechnianie utworów poetów polskich piszących dla dzieci.Rozbudzanie wrażliwości literacko - artystycznej dzieci.

Stwarzanie dzieciom możliwości do zaprezentowania swoich umiejętności.

Stymulowanie dzieci do aktywnego promowania swojej placówki.

Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i tańcach przy muzyce prowadzonych przez nauczycielki przedszkola. Był także słodki poczęstunek nagrody i wiele śmiechu.

data dodania: 2018-04-09 09:20:56

Drodzy Rodzice

Aby na Waszym Wielkanocnym stole nie zabrakło tradycyjnych przysmaków, a w Waszych sercach gościł Zmartwychwstały Jezus wypełniając je miłością i spokojem. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych nam osób będzie nie tylko czasem odpoczynku od codziennych obowiązków, ale i duchowej odnowy.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzy:

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Wychowankowie Przedszkola nr 176

data dodania: 2018-03-29 05:50:11

21 marca najstarsze grupy z naszego przedszkola ( gr V i VI) wspólnie ze starszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 24 powitali wiosnę. Klasy pierwsze zaprezentowały przedstawienie o Czerwonym Kapturku  z niezwykle ciekawą choreografią i w profesjonalnym wykonaniu. Pokaz artystycznych umiejętności zakończyła klasa druga, żegnając symbolicznie kukłę Marzanny przy wtórze skocznych piosenek, śpiewanych w języku polskim i angielskim.

Na koniec wszyscy uczestnicy zakończyli spotkanie wspólnym korowodem.  Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy. Dziękujemy naszym starszym kolegom i koleżankom za zaproszenie!!!

data dodania: 2018-03-25 19:59:07