Aktualności

Harmonogram przerwy wakacyjnej w samorządowych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków w lipcu i sierpniu 2018 r

harmonogram.pdf

.

data dodania: 2018-02-20 09:37:23

OGŁOSZENIE !!!

DEKLARACJE KONTYNUACJI DZIECI Z POSZCZEGÓLNYCH GRUP NA ROK SZKOLNY 2018/2019

BĘDĄ PRZYJMOWANE W DNIACH 22 – 28 LUTEGO 2018 ROKU

W GODZINACH 8.00 – 15.30.

NIEZŁOŻENIE DEKLARACJI SKUTKUJE  KONIECZNOŚCIĄ  WZIĘCIA UDZIAŁU

DZIECKA W REKRUTACJI GŁÓWNEJ I PONOWNYM UBIEGANIU SIĘ O MIEJSCE

W PRZEDSZKOLU.

PODPISYWANIE UMÓW PRZEZ RODZICÓW DZIECI KONTYNUUJĄCYCH

12 DO 30 MARCA 2018 ROKU

W GODZINACH 7.00 – 15.00.

data dodania: 2018-02-20 09:26:15

W dniu 07. 02.  do naszego przedszkola zawitał teatrzyk „Skrzat” z przedstawieniem pt. „Z kulturą na Ty”. Bajka była zabawna i pełna humoru. Dzieci poznały zasady właściwego zachowania się oraz kultury w różnych miejscach publicznych. Dzieci dowiedziały się m. in. kto podaje pierwszy rękę przy powitaniu, że nie należy się z nikogo wyśmiewać oraz nie wolno głośno się zachowywać w pewnych miejscach i sytuacjach. Była to dla nas cenna lekcja dobrego wychowania.

data dodania: 2018-02-19 10:09:03

Zapraszamy  rodziców z grup: 3,4,5,6, 7
na zebrania grupowe w dniu 08.02.2018r. (czwartek) godz. 17:00

data dodania: 2018-02-06 14:18:36

W pierwszym semestrze najstarsze dzieci z naszego przedszkola (gr V i VI) uczestniczyły w warsztatach literackich organizowanych przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. Raz w tygodniu przychodziła do naszego przedszkola Pani Jadwiga, która opowiadała nam o ciekawych książkach. Przedszkolaki dowiadywały się różnych, ciekawych informacji o książkach i literaturze, poznały historię powstania pisma i książki, słuchały światowych bajek oraz grały w prawdziwym przedstawieniu. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w warsztatach. Zajęcia prowadzone były z elementami zabawy, teatru i plastyki, a także pracą z tekstami dobranymi specjalnie do grupy wiekowej. Warsztaty literackie  wyrabiają nawyk zaciekawienia książką i literaturą.

data dodania: 2018-02-04 20:09:22

30 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W tym dniu  było bardzo radośnie i kolorowo. Od samego rana dzieci spędzały czas na wspólnych zabawach, tańcach i zabawnych konkurencjach w rytmach znanej dzieciom muzyki. Nie zabrakło także pomysłów na ciekawe karnawałowe stroje; przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych (piłkarz, tenisistka), bohaterów bajkowych (Pszczółka Maja, Makowa Panienka, Kubuś Puchatek, Tygrysek, Wróżka) czy postaci (Zorro, wojownik Ninja, Klaun, Kowboj, Kapitan, Superman, Star Wars). Przedszkolaki także miały okazje zaprezentować swoje przebranie. W przerwach w zabawie dzieci odpoczywały przy słodkich przekąskach przygotowanych na tę okazję. Wspólna zabawa dała wszystkim wiele radości i dużo śmiechu. Długo oczekiwany dzień pozostawił w pamięci dzieci niesamowite

data dodania: 2018-01-31 20:28:16

W niedzielę, 28 stycznia przedszkolaki z grupy III, V i VI wzięły udział w Koncercie Bożonarodzeniowym zorganizowanym w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Nowym Bieżanowie.  Dzieci zaśpiewały znane kolędy  i pastorałki.

Ten wyjątkowy koncert połączył artystycznie przedstawicieli różnych pokoleń, a repertuar prezentowany podczas uroczyści, mógł zadowolić niejednego słuchacza, dostarczając wszystkim wielu wzruszeń i radości. Niech kolędy i pastorałki w wykonaniu młodych artystów sprawią, że tajemnica Bożego Narodzenia jeszcze raz zalśni swoim blaskiem.

data dodania: 2018-01-31 19:44:12

Pod koniec stycznia po raz kolejny  nasze przedszkole odwiedził Wesoły Uniwersytet Dziecięcy.Spotkanie to poświęcone było Kosmosowi i jego tajemnicom. Dzieci założyły okulary 3D, uruchomiły rakietę i "poleciały" w kosmos. Podczas kosmicznej podróży, przedszkolaki mogły dowiedzieć się czy gwiazdy są duże czy małe? czemu słońce świeci tylko w dzień, a w nocy nie? Czy na Marsie ktoś mieszka? Podczas warsztatów przedszkolaki mogły również obejrzeć zdjęcia satelitarne Ziemi i Marsa.  Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wzięły udział w quizie wiedzy o kosmosie.

data dodania: 2018-01-31 19:39:10

Dziadkowie to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Uroczyste spotkania przebiegały w kilku etapach; każda grupa zapraszała swoje Babcie i Dziadziów w różnych terminach .

Licznie przybyli goście zasiedli przy nakrytych dla nich stołach i z  wielką niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.

Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Przedszkolaki  zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków (laurki, kalendarze, szkatułki z makaronu, świeczniki itp.) Dorośli  z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły:  uśmiech na twarzy, a zarazem łzy wzruszenia.

Uroczystość zakończyła się wspólnym, słodkim poczęstunkiem wcześniej przygotowanym dla dzieci i ich Najbliższych.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków!

data dodania: 2018-01-29 09:40:48