Aktualności

Dnia 13 marca b.r. przedszkolaki zobaczyły przedstawienie pt: „W cieniu topolowego liścia”. Na początku na scenie pojawił się Zajączek, bojący się wszystkiego. Bał się krowy, psa Burka oraz konika Siwka. Skrzat tłumaczył mu, że te zwierzątka nic mu nie zrobią i nie musi się ich obawiać, a najlepiej jak ich pozna to przestanie się bać. W życiu tak jest, iż biomy się rzeczy, ludzi których nie znamy. Następne na scenie pojawił się Truteń, rozrzucający po lesie śmieci, rzucający szklanymi butelkami w drzewo. Nie słuchał Skrzata, który tłumaczył mu, że tak nie wolno postępować. Truteń z nim się nie zgadzał gdyż dzieci odwiedzający las tak postępują. Skrzacik pokazał przyjacielowi jak należy dbać o ład i porządek i wspólnie posegregowali śmieci do odpowiednich pojemników. Ostatnim bohaterem w przedstawieniu był Miś, który chciał wybrać się na rowerze do miasta. Niestety Miś nie znał przepisów drogowych i Pan policjant nie zgodził się na jego wycieczkę. Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły zasady ruchu drogowego.Przedszkolaki doskonale poradziły sobie ze znajomością znaków drogowych. Czas minął nam szybko i przyjemnie.

data dodania: 2019-03-20 15:47:23

Dnia 19 marca 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się dzień  adaptacyjny dla dzieci przychodzących we wrześniu po raz pierwszy do  przedszkola. Dzieci przyszły do naszej placówki w towarzystwie bliskich im osób (rodzice, opiekunowie). Maluszki wspólnie z rodzicami i wychowawcami włączały się w zabawy z rówieśnikami, oglądały interesujące ich przedmioty, zabawki. Bawiły się w kącikach zainteresowań, wykorzystując rekwizyty do zabawy oraz materiały konstrukcyjne, co sprzyjało lepszemu poznaniu środowiska przedszkolnego. Uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców świadczyły, iż wspólne spotkanie spełniło swoją rolę - pomogło zaprzyjaźnić się z rówieśnikami, wychowawcami i przedszkolem.

data dodania: 2019-03-19 20:11:57

Dania 8 marca b.r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pisarkąw ramach projektu pt: „Przedszkolak – mały miłośnik literatury” prowadzonegow grupie III. Naszym gościem była Pani Anna Kaszuba – Dębska – malarka, graficzka, psiarka i ilustratorka. Pani Ania zabrała małych słuchaczy w podróżi opowiedziała im o swojej pracy. Poza pisaniem książek także je ilustruje. Opowiedziała przedszkolakom jak powstała jej pierwsza książka pt: „Wiórkii wiewiórki”, a następnie przeczytała wiersz pt: „Miś”, podczas którego dzieci wykazały się wiedzą na temat życia misiów. Później zaprosiła przedszkolaków, aby na chwilę zamienili się w ilustratorów i każdy rysował swojego misia. Dzieci wzięły udział w konkursie związanym z zagadkami literowymi. Mali słuchacze doskonale poradzili sobie z tymi zagadkami. Dziękujmy Pani Ani za przybliżenie przedszkolakom swojej pracy. Dzieci pełne radości i uśmiechu powróciły na swoje sale, gdzie chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami ze spotkania.

data dodania: 2019-03-13 18:49:50

Dnia 8 marca b.r. dzieci z grupy IV wzięły udział w zajęciach w ramach innowacji prowadzonej w ich grupie. Tym razem zgłębialiśmy wiedzę na temat „Słońce i ziemia”. Dzieci wysłuchały bajki E. Piotrowskiej „Bajka o słońcu”. Dowiedziały się, że słońce jest gwiazdą, która nie krąży wokół Ziemi. Za tym przewrotem stał Mikołaj Kopernik – astronom. Słońce pomimo niezgody wśród uczonych w tamtych czasach nadal wschodziło i zachodziło. Dzieci wiedzą jak ważne jest Słońce w naszym życiu, jak należy się przed nim chronić podczas ciepłych dni. Przeprowadziły doświadczenie z globusem i latarką, pełniącą role Słońca. Małym badaczom czas szybko minął. Już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania i nowych doświaczeń.

data dodania: 2019-03-13 18:46:08

Dzieci w naszej grupie ? przygotowują się do szkoły. Zabawy z literami należą do tych bardziej lubianych. Coraz lepiej nam idzie samodzielne układanie wyrazów! - dzieci wyszukują wśród liter (z rozsypanych na dywanie) te ,które już znają segregowanie w pętlach liter wielkich i małych wyróżnienie tych, które są samogłoskami, potrafią segregować litery wg. podanych cech ( wielkie, małe, samogłoski, spółgłoski, układają swoje imię z rozsypanki literowej, układają wyrazy z sylab zdania z rozsypanki wyrazowej. Aktywnie uczestniczą we wspólnych zabawach.

data dodania: 2019-03-11 19:18:11

W dniu 27 lutego przedszkolaki z grupy I postanowiły przyspieszyć wiosnę zakładając zielone hodowle w kąciku przyrody. Mali ogrodnicy z wielkim zapałem zabrali się do pracy – samodzielne umieszczali w doniczkach i pojemnikach napełnionych ziemią cebulki oraz nasiona. W kąciku przyrody znalazły się: cebula, szczypiorek,  fasola oraz rośliny kwiatowe – żonkile, aksamitki i słonecznik ozdobny. Jak przystało na prawdziwych ogrodników dzieci będą troszczyły się o swoje rośliny systematycznie je podlewając, jak też obserwując ich wzrost – co przyczyni się do wzbogacenia wiedzy przyrodniczej.

data dodania: 2019-03-11 19:08:39

SZANOWNI RODZICE !!!

W dniach od 11.03.2019 r. do 22.03.2019 r. w godzinach od 7:00 do 15:00

w przedszkolu będzie wydawany do uzupełnienia
i podpisania przez Państwa dokument
„Potwierdzenie woli korzystania z wychowania przedszkolnego
w roku szkolnym 2019/2020”

wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych (RODO).

Wypełniony dokument będziemy przyjmowali w terminie

od 11.03.2019 r. do 22.03.2019 r.

data dodania: 2019-03-05 15:10:24

W lutym dzieci z grupy 4 udały się w  podróż do krainy wiecznego śniegu i lodu. Celem głównym zajęć było rozbudzenie u dzieci zainteresowań przyrodą i życiem ludzi na Dalekiej Północy. Przedszkolacy poznali zimową krainę Eskimosów ich wygląd, miejsce zamieszkania i niektóre zwyczaje. Dzieci starały się dostrzec piękno zimowej aury, zapamiętać nazwy zwierząt żyjących na tamtych terenach. Na zakończenie wyprawy każde dziecko wykonało samodzielnie podczas zajęć plastycznych swoją fokę. Cała rodzina fok pięknie prezentuje się na gazetce w szatni.

data dodania: 2019-03-04 20:46:56