Grupa 4 - Kasztanowy zawrót głowy

Jesteśmy w połowie kalendarzowej jesieni w naszej grupie   wciąż popularne są tematy jesienne. Kasztanowe ludki, kolorowanki, czy liściaste wyklejanki. Kasztany to również dobry temat na zabawę pomocną w nauce pisania dla dzieci, wykorzystujemy  je do zabawy z szlaczkami, które pomogą w ćwiczeniu dziecięcej ręki. Kształtowanie pisma u dzieci zaczyna się już w najmłodszych latach, wraz z pierwszymi rysunkami i szlaczkami dla dzieci, dzięki którym nauka literek dla dzieci staje się nieco ciekawsza. Ćwiczenia grafomotoryczne spełniają rolę stymulującą i usprawniającą, gdyż wpływają na rozwój motoryki rąk i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Korygują nieprawidłowe nawyki ruchowe i utrwalają właściwe, konieczne podczas pisania i rysowania.