Poznaję, doświadczam, wybieram?- wędrówka po świecie zawodów.  Twój krok do przyszłości.

W ramach pilotażowego projektu edukacyjnego dzieci z grupy VI udały się na warszaty do Centrum Kształcenia Zawodowego w dniu 20 maja. Tym razem przedszkolaki miały możliwość poznać różne pracownie techniczne, informatyczne i elektryczne. Zobaczyły jak wygląda pracownia nauki spawania. Przymierzali różne ochrony oczu, które należy używać podczas tej pracy np. gogle, tarcze, kaski specjalne. Dowiedziały się, że można tak zaprogramować różne urządzenia w domu, którymi możemy sterować przez komputer, telefon, będąc w pracy czy na wycieczce np.: otwarcie okien na 10 min przed powrotem do domu, czy spuszczenie żaluzji. Poznały odnawialne źródła energii: panele fotowoltaiczne,  z siły wiatru (elektrownie wiatrowe), czy wodoru. Wodór wraca więc do zastosowania w energetyce jako samodzielne źródło energii w formie gazu. Miały możliwość przejechać się na gokarcie, wsiąść na motocykl, przykręcić śrubę w kole za pomocą specjalnego klucza. Posłuchać jakie odgłosy wydaje silnik oraz zobaczyć maszynę, w której silniki i inne części się myje. Dzieci były bardzo zainteresowane, pełne ciekawości. Chętnie angażowały się w proponowane zajęcia przez nauczycieli. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu.