Nasza grupa w dniu 11 maja 2021r.  w ramach realizowanego projektu wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Teatralnym Rydlówka. Dzieci zapoznały się z postacią Lucjana Rydla i jego żony Jadwigi. Dowiedziały się jakie panowały w tamtych czasach obyczaje np. ślub pana z miasta i dziewczyny ze wsi to był wielki mezalians. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć stroje wiejskie noszone 100 lat temu. Zobaczyły wnętrze domu zbudowanego ponad 120 lat temu. Poznały na czym polegał obrządek czepin, a także co powinno się znaleźć w skrzyni wiannej panny młodej. Pani przewodnik zapoznała dzieci z postacią Stanisława Wyspiańskiego i jego dramatem „Wesele”, które zostało stworzone po słynnym weselu w Rydlówce. Dzieci miały możliwość po dotykać eksponaty i poczuć klimat dawnych lat.