FUNKCJONOWANIE PRZEDSZKOLA OD 01 WRZEŚNIA 2020 R. - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

FUNKCJONOWANIE PRZEDSZKOLA OD 1 WRZEŚNIA 2020 R.

Drodzy Rodzice!

Przedszkole rozpoczyna pracę 1 września 2020 r. z zachowaniem reżimu sanitarnego,

zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi GIS z dnia 25 sierpnia 2020 r.

Najważniejsze zasady:

1. Samorządowe Przedszkole Nr 176 im. Marii Konopnickiej w Krakowie czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00.

2.Do przedszkola może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych  oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

3. Przyprowadzanie dzieci odbywać będzie się w godzinach od 7.00 do 8.30, a odbieranie od godz. 14.30.    Odbieranie dziecka w innych godzinach niż wskazane powyżej należy ustalić telefonicznie.

4. Prosimy w miarę możliwośći o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach funkcjonowania poszczególnych oddziałów:

Gr. I - środa, czwartek: 7.00 – 15.00

poniedziałek, wtorek, piątek: 7.00 – 16.00

Gr. II – 7.00 – 16.00

Gr. III – 7.00 – 17.00

Gr. IV – 7.00 – 16.00

Gr. V – 7.30 – 16.30

Gr. VI – 7.30 – 16.30

Gr. VII – 7.00 – 17.00

5. Rodzice/prawni opiekunowie oraz inne osoby upoważnione mogą wchodzić do przedszkola z bezwzględnym obowiązkiem osłonięcia ust i nosa oraz dezynfekcji dłoni płynem znajdującym się przy wejściu lub w rękawiczkach,    z zachowaniem poniższych zasad:

• Jeden rodzic z dzieckiem/dziećmi;
  •  Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola jak i  innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 1,5 m.;
  • Osoba przyprowadzająca i odbierająca dziecko przebywa w przestrzeni wspólnej minimum czasu koniecznego do przygotowania dziecka do oddania pod opiekę nauczycielowi. Ponadto obowiązana jest opuścić przedszkole bez zbędnej zwloki;
  • 15 rodziców/  opiekunów  na terenie szatni dla dzieci;
  •  Pracownik przedszkola odprowadzi dziecko pod opiekę nauczyciela (dzieci młodsze) lub wskaże właściwą grupę (dzieci starsze).

Przebywanie osób trzecich na terenie przedszkola jest ograniczone do minimum z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

Rodzic/prawny opiekun chcąc przekazać nauczycielowi  istotne informacje na temat dziecka, powinien skontaktować się telefonicznie lub z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (ograniczenie bezpośrednich kontaktów).

Dziecko nie powinno przynosić do przedszkola zabawek, słodyczy oraz innych niepotrzebnych przedmiotów.

Zabrania się korzystania z placu zabaw przez dzieci w czasie, gdy są pod opieką rodziców/prawnych opiekunów.

Rodzice/prawni opiekunowie mają obowiązek zapoznać się z Procedurą bezpieczeństwa obowiązującą od 1 września  2020 r. w Samorządowym Przedszkolu Nr 176 w Krakowie.

PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA 2020.docx

Rodzice proszeni są o wypełnienie formularza ,,Oświadczenia i zgody”,  ,,Upoważnienia do odbioru dziecka”oraz ,,Informacji administratora o przetwarzaniu danych osobowych” i dostarczenie ich do przedszkola  w  pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.

OŚWIADCZENIA I ZGODY RODZICÓW.doc

Upoważnienie do odbioru dziecka A4 (1).doc

INFORMACJA ADMINISTRATORA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH.doc

Sale zostały przygotowane zgodnie z Wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z 25 sierpnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Usunięte zostały sprzęty, zabawki, pomoce, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować.

Rodziców oczekujących na wejście do Przedszkola, prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą, minimum 1.5 metra.

WYPRAWKA

Rodzice dzieci trzyletnich proszeni są o dostarczenie w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu, podpisanych, następujących  rzeczy:

• Koca o wymiarach 160/200 cm;
  • Pantofli antypoślizgowych na gumce lub zapinanych na rzepy;
  • Zapasowego ubranka na przebranie w tekstylnym worku i zostawienie go w półce indywidualnej w szatni (podkoszulek, getry, majtusie, skarpetki).