PILNE!!!

Szanowny Rodzicu !!!

Najprawdopodobniej Przedszkole zostanie otwarte w dniu 18.05.2020 r.

Zapoznaj się z podstawowymi ograniczeniami wynikającymi z wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej  oraz  Procedurą bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19 w Samorządowym Przedszkolu nr 176 w Krakowie.

Chcąc zgłosić dziecko, aby korzystało z usług Przedszkola w czasie epidemii COVID-19 należy zapoznać się
z PROCEDURĄ BEZPIECZEŃSTWA w Przedszkolu. Jeżeli ją akceptujesz, a sytuacja rodzinna nie pozwala na zapewnienie Twojemu dziecku osobistej opieki wypełnij WNIOSEK ZGŁOSZENIA WOLI UCZĘSZCZANIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA i w dniach
13-14.05.2020 r. odeślij na adres przedszkola: przedszkole176@op.pl.

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego:

Wytyczne GIS, MZ i MEN w związku z otwarciem przedszkoli:

procedura-bezpieczenstwa-w-czasie-epidemii-covid-19-skonwertowany.pdf

wniosek-skonwertowany.pdf

15.05.2020 - przysłane wnioski zostaną zweryfikowane zgodnie z wytycznymi, kryteriami zawartymi we wniosku.

Rodzice niezwłocznie zostaną poinformowani o wynikach weryfikacji.

Należy pamiętać że:

• w pierwszej kolejności będą przyjęte te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu;
  • pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane
    z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY W FUNKCJONOWANIU PRZEDSZKOLA

1. ORGANIZACJA PRACY:

Ze względów braku możliwości zapewnienia opieki dla większej ilości dzieci, zostaną uruchomione 3  sale dydaktyczne, w których może przebywać maksymalnie: w dwóch salach po 12 dzieci, w trzeciej – 6 dzieci, nauczyciel oraz pracownik obsługi.

Godziny funkcjonowania grup będą ogłoszone po weryfikacji i zakwalifikowaniu dzieci do Przedszkola.

Zastrzega się możliwość zmiany organizacji pracy wynikającej z bieżącej sytuacji.

Sale zostały przygotowane ściśle z wytycznymi sanitarno-higienicznymi: zostały usunięte wszelkie sprzęty, zabawki oraz pomoce, których nie można poddawać dezynfekcji (dywany, pluszaki, książki, kredki, itp).

W przedszkolu zostaną utworzone izolatoria dla dzieci i pracowników przedszkola w przypadku podejrzenia zakażenia COVID – 19.

1. ZASADY PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI:

Pożegnaj się z dzieckiem przed wejściem do przedszkola, nasz pracownik zaprosi  je do środka  i dokona pomiaru temperatury, poczekaj więc chwilę na wynik pomiaru.

Jeżeli wynik pomiaru będzie w normie (temperatura graniczna 37°C) , dziecko zostanie odprowadzone do  szatni, a po przebraniu się do sali pod opiekę nauczyciela.

Rodziców z dziećmi oczekujących na wejście lub odbiór prosimy o cierpliwość i zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, wynoszącego min 1,5 m.