Konkurs recytatorski ?Piękno w wierszach Marii Konopnickiej?

Dzień 19 listopada 2019 r. był ”świętem poezji” dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 176 w Krakowie. W tym dniu odbył się konkurs recytatorski poezji dziecięcej pt. „Piękno w wierszach Marii Konopnickiej”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze.

Konkurs wzbudził zainteresowanie u przedszkolaków, 11 dzieci recytowało wiersze patronki. Laureaci przeszli do drugiego etapu konkursu.

Laureaci konkursu wzięli udział w „Międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim” zorganizowanym w naszym przedszkolu, a wzięły w nim udział dzieci z różnych krakowskich przedszkoli. Drugi etap konkursu odbył się 22 listopada. Konkurs, tak jak poprzednio podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze.

Po wysłuchaniu wszystkich  recytatorów Jury postanowiło przyznać  następujące miejsca w kategorii:

Dzieci młodsze:

• I miejsce Aleksander M. (gr 1)
  • II miejsce Maja K. (gr 2)
  • III miejsce Hanna W. (gr 7

Dzieci starsze:

• I miejsce Wiktoria P. (Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Akademia Rozwoju Przedszkolaka - Szczęśliwe Dzieci”)
  • II miejsce Aleksander T. (gr 5)
  • III miejsce Antonina K. (gr 4)

Wyróżnieni zostali:

Zofia K. (gr 3), Gabriela S. (gr 1), Lena W. (gr 2), Eryk G. (gr 3), Katarzyna K. (gr 6)

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę. Wszystkim gratulujemy!!!