Maluszki z grupy II na jesiennych spacerach

Październik i listopad jest miesiącem, w którym tematyka zajęć w przedszkolu opiera się na aktualnej porze roku, jaką jest jesień. Dzieci z grupy II również wzbogacały swoją wiedzę na ten temat, a dokładniej poznawały dary i skarby jesieni i obserwowały zmieniającą się przyrodę. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób zmienia się wygląd lasu jesienią oraz jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Dzieci z ciekawością oglądały: kasztany, szyszki, żołędzie i kolorowe liście oraz w miarę możliwości opisywały ich wygląd.  Dzieci  rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią. Zastanawialiśmy się dlaczego liście zmieniają barwę? Dlaczego kasztany spadają z drzew? Skąd biorą się żołędzie? Następnie dzieci postanowiły pomóc pani w liczeniu poszczególnych darów jesieni i posegregowaniu ich do odpowiednich koszyków. Przypomnieliśmy sobie również nazwy poznanych wcześniej kolorów, a także poznaliśmy nowe – jesienne barwy. Zadaniem dzieci było zaklasyfikowanie zabawek wg kolorów, które wykonały poprawnie. Aby przedszkolaki nie czuły znużenia zajęciami, pomiędzy zadaniami razem z paniami bawiły się w jesienne zabawy ruchowe. Kiedy już poznaliśmy, policzyliśmy i posegregowaliśmy dary jesieni, dzieci zostały zaproszone do stolików  wykonały piękne, kolorowe, jesienne drzewa. Uśmiech nie znikał z ich twarzy ponieważ farby zdecydowanie przypadły im do gustu.  Piękna słoneczna pogoda była idealnym dopełnieniem naszej wyprawy na spacery po najbliższej okolicy, gdyż w promieniach słońca najlepiej podziwia się złotą polską jesień.