Teatrzyk w przedszkolu

„Jak Marysia mała słonko złapać chciała”

W dniu 25 IX br. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze Studia Teatralnego „SKRZAT” z Krakowa i przedstawili dzieciom przedstawienie. Główną bohaterką była Marysia, która zabrała wszystkie dzieci w magiczną wyprawę w celu złapania Słoneczka. W poszukiwaniach Marysi najpierw pomógł Czyżyk, który skierował dziewczynkę do szewca po siedmiomilowe buty. Zaprowadziły ją do zbójnika, przed którym Marysia zdołała jednak uciec. Następnie dziewczynka spotkała na swojej drodze kota, który w zamian za czarodziejskie buty powiedział jej, że aby mogła złapać słoneczko potrzebny jest jej „koń wiatronogi”. Niestety i tym razem Marysi nie udaje się złapać słoneczka. W  bajce nie brakuje życzliwych osób, które chcą pomóc dziewczynce np.: kierowca rajdowy zabiera ją na lotnisko gdzie wraz ze wszystkimi dziećmi woła: „panie pilocie dziura w samolocie”. Na te słowa pilot ląduje na lotnisku i zabiera Marysię wysoko w chmury, w ten sposób pomagając dziewczynce złapać słoneczko.

Mali widzowie mogli przekonać się, że pomimo trudności i napotkanych na swojej drodze przeszkód, trzeba dążyć do celu i nie poddawać się.