Zabawy maluszków w grupie 2

„W państwie króla Matematyka”

Pierwszy miesiąc  spędzony w przedszkolu już za nami. Mimo, że początki nie zawsze są łatwe, na twarzach dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych malował się smutek, to jednak po kilku dniach zamienił się on w uśmiech i wielką radość. Wierzymy, że dzieci czują się bezpiecznie i są szczęśliwe. Nowy rok przedszkolny zaczęliśmy od wspólnej zabawy, integracji, ale także od zajęć, które nauczyły dzieci wielu ciekawych rzeczy. Podczas zajęć staramy się, aby dzieci dobrze się bawiły czerpały radość ze wspólnej zabawy. Dzieci w trakcie atrakcyjnych zabaw dydaktycznych oraz codziennych czynności zdobywają wiedzę i umiejętności  chętnie bawiły się figurami geometrycznymi, rozpoznawały koło wśród innych figur geometrycznych, rozpoznawały podstawowe kolory, segregowły. Poznały wierszyk o „Pajacyku”.  układały pajacyka na dywanie z  papierowych figur geometrycznych ale także inne kompozycje wg. własnego pomysłu. . To dopiero początek, a w tym roku czeka na nas jeszcze wiele niespodzianek i atrakcji. Jesteśmy gotowi na nową przygodę!