Wioski świata

Dnia 18 września br. dzieci z grupy V i VI pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Globalnej – Wioski Świata w Krakowie. W podróż po Parku zabrała dzieci pani przewodnik, z którą podróżowały po całym świecie.  Zwiedziły chatę peruwiańską, papuaski dom na palach, wioskę indiańską, jurtę mongolską, igloo, wioskę afrykańską oraz domek na wodzie. Oglądały oryginalne stroje oraz przedmioty codziennego użytku używane przez ich mieszkańców. Dowiedziały się w jak trudnych warunkach mieszkają i uczą się dzieci w różnych krajach świata. Na dzieci czekały też inne atrakcje na przykład plująca lama, wielbłąd oraz jak.  Wszystkie zakątki Wiosek Świata były dla przedszkolaków bardzo interesujące i wzbudzały wiele radości - zwłaszcza, kiedy mogli dotykać przedmiotów charakterystycznych dla danego ludu. Później dzieci wzięły udział w warsztatach dotyczących Indiach z Ameryki Północnej. Każda grupa musiała wymyślić swoją nazwę plemienia, narysować jej symbol. Następnie dzieciaki doskonale poradziły sobie z zagadkami i zabawami, podczas których wykazały się umiejętnością współpracy, wykorzystaniem wiedzy w praktyce, a także przestrzeganiem reguł. Pełni wrażeń z dużą ilością nowych informacji dzieci wróciły do przedszkola.