Konkurs na baśniowo przystrojoną salę

Dnia 2 kwietna b.r. w naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy konkurs na „Baśniowo Przystrojoną Salę” w ramach programu prowadzonego w grupie III „Przedszkolak – mały miłośnik literatury”. W tym dniu nasze przedszkole zamieniło się w bajkę, a dzieci z uśmiechami i wypiekami na twarzy wkraczały do swoich sal. Konkurs został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, a także urodzin H. CH. Andersena. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci w tym przypadku baśniami Andersena, integrację grup przedszkolnych, a także włączenie rodziców w życie naszej społeczności. Przedszkolaki od paru tygodni wraz ze swoimi Paniami przygotowywały dekorację. Dzieci  malowały, wycinały i wspólnie tworzyły wystrój swojej bajkowej sali. Dzięki czemu dzieci miały możliwość rozwijania swojej inwencji twórczej oraz wyobraźni. Był to dzień pełen uśmiechu, radości i wspaniałej zabawy. Dziękuję serdecznie rodzicom za zaangażowanie w ten projekt i pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci. Dzięki Państwu nasze sale uświetniły przepiękne stroje przedszkolaków. Dziękuję swoim koleżankom z pracy, które tak chętnie włączyły się w tą akcję i pięknie przygotowały swoje bajkowe sale; za entuzjazm, zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie dekoracji. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był wyjątkowy – bajkowy, bez Was by go nie było. Wszystkie sale były przygotowane i udekorowane pięknie, dlatego jury postanowiło przyznać wszystkim grupom pierwsze miejsce i wręczyło każdej grupie nagrody. Dziękujemy Pani Dyrektor za ufundowanie nagród dla zwycięzców.