Wolontariuszka w grupie 5

Od października do grupy 5 przychodzi wolontariuszka z Hiszpanii - Núria Gonzalez Solano. Jest młodą, pełną pomysłów osobą. Núria wnosi wiele dobrego do zajęć z dziećmi. To na przykład: ciekawe tematy; opowieści o kulturze i tradycji Hiszpanii, rysowanie flag, nauka słówek, piosenek i tańców z Hiszpanii, zajęcia na temat wartości i zasad, których dzieci i tak uczą się w przedszkolu  (uprzejmości, mycia rąk, pomagania innym...).

Pobyt wolontariusza w przedszkolu z założenia wzbogacić ma codzienne zajęcia o dodatkowe treści. Celem projektu jest propagowanie wielokulturowości i tolerancji wśród małych dzieci. Szczegółowy program ustalany jest wspólnie przez nauczycieli i wolontariusza. Razem decydują o tym, co jest w danej chwili najbardziej potrzebne, co zainteresuje konkretną grupę dzieci. Ważne jest to, co dany gość może wnieść swoją osobowością, jeden będzie przecież bardziej uzdolniony plastycznie czy ruchowo, inny muzycznie.

Poprzez wspólnie spędzony czas (warsztaty, zajęcia, gry i zabawy edukacyjne) dzieci mają możliwość poznania tradycji, kultury i zwyczajów panujących w innych krajach. Jest to ciekawe doświadczenie dla całej grupy.