Powitanie wolontariuszy

Wraz z rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego 2016/2017  z niecierpliwością wyczekiwaliśmy przybycia nowych wolontariuszy. Współpracujący u nas już od kilku lat w ramach Wolontariatu Europejskiego młodzi ludzie także w tym roku zawitali do naszego przedszkola. Tym razem mamy przyjemność gościć wolontariuszy z Niemiec, Francji i Hiszpanii Po raz pierwszy dotarli do nas na początku października, witając się z dziećmi oraz dyrekcją, nauczycielami i pozostałymi pracownikami placówki. Przedszkolaki uwielbiający wolontariuszy serdecznie i zaciekawieniem przyjęli ich do swojego grona. Jak już niejednokrotnie się przekonaliśmy wolontariat jest wspaniałą okazją do poznawania innych kultur, tradycji, języków i miejsc. Wolontariusze chętnie organizują i pokazują nam swoje umiejętności, jak również narodowe tradycje i obyczaje. Oczywiście towarzyszy temu mnóstwo uśmiechy i doskonałej zabawy, a także nowych umiejętności.