Wiosna to pora roku, podczas której szczególnie zwracamy uwagę na otaczającą nas przyrodę, kuszącą oczy zielenią budzącą się do życia. Do dbałości o środowisko, w którym żyjemy, skłania również przypadający na 22 kwietnia Dzień Ziemi.

Wtedy to przedszkolaki z grupy III i V wybrały się razem ze swoimi wychowawczyniami do Nowej Huty na krakowskie obchody tego święta. Tam każda z grup zaprezentowała na plenerowej scenie program artystyczny, którego celem było zachęcenie innych do szanowania środowiska. A kiedy już wybrzmiały wszystkie ekologiczne piosenki i zakończyły się wspaniałe tańce, wspólnie wyruszyliśmy na wycieczkę do lamusowni, by na własne oczy zobaczyć, co dzieje się z surowcami wtórnymi – czyli takimi, których nie wyrzucamy do zwykłego kosza na śmieci.

Bogatsi o nową wiedzę o ekologii i sceniczne doświadczenia wróciliśmy do przedszkola, z niecierpliwością czekając na rodziców, by wszystko im opowiedzieć…