Bezpieczny Przedszkolak

W dniu 6 maja 2016 r. dzieci z grupy VI przy wsparciu wychowawczyń  Marzeny Korty i Anny Wadowskiej zdobyły I miejsce w konkursie „Bezpieczny Przedszkolak”. Konkurs pod patronatem „Bliżej Przedszkola” odbył się w  Samorządowym Przedszkolu nr 22 we współpracy ze Strażą Miejską Miasta Krakowa w ramach programu „Współpracujemy”.
W rywalizacji wzięły udział czteroosobowe zespoły grup przedszkolnych. Konkurs stanowił podsumowanie całorocznych działań z zakresu profilaktyki unikania zagrożeń prowadzonych w przedszkolach. Jego celem było zwrócenie uwagi dzieci na bezpieczeństwo podczas zabaw, poruszania się po drogach, kontaktu z obcymi ludźmi i zwierzętami. Podczas konkursu przypomniano również zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zadania służb ratunkowych. Rywalizacja przebiegała w dwóch częściach: teoretycznej, w której przedszkolaki odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa i sprawnościowej, do przeprowadzenia której wykorzystano zestaw edukacyjny „Autochodzik”. Konkurs był okazją do wspólnej międzyprzedszkolenej zabawy, podczas której dzieci wykazały się ogromną wiedzą. Tym bardziej cieszymy się z wygranej naszych podopiecznych.