Wycieczka do Muzeum Narodowego

W dniu 03.12 grupy IV i VI pojechały do Muzeum Narodowego. Dzieci z zaciekawieniem oglądały zebrane eksponaty, pamiętając by ich nie dotykać, choć chętnie by to zrobiły. Trudno się było oprzeć, ale ustalonych zasad należy przestrzegać. Przedszkolaki uczestniczyły m.in w lekcji "W dawnej kuchni- polskie tradycje świąteczne". Dowiedziały się wielu rzeczy o przedmiotach, których teraz nie można spotkać w nowoczesnych kuchniach np. kawiarek, moździerzy, starych młynków do pieprzu itp. Rozpoznały przyprawy wykorzystywane do wypieków i dań obiadowych, podziwiały piękne meble, sprzęty i ubrania z dworów i pałaców. Na zakończenie spotkania obie grupy wykonały prace plastyczne w tym "pająka na belkę stropową" czyli ozdobę świąteczną wykonaną z papieru i słomy.