Wycieczka do Teatru Groteska

W dniu 07.12.2015 r. młodsze przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się do Teatru Groteska w Krakowie na przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”. To teatralna zabawa w wymyślanie bajki. Bohaterowie powstają na oczach widzów z koszyka wiklinowego, kanapy i kolorowych chustek. Spektakl operuje różnorodnymi środkami teatru lalek: lalki animowane przez aktorów, maski i kostiumy. Bajka kończy sie morałem: "Każdy może być bogaty, gdy tylko sięgnie ręką po obłok, każdy może być piękny, wystarczy, że zakwitnie w nim dobro".
Celem wycieczki było zapoznanie się ze sztuką teatralną, poznanie środków wyrazu artystycznego stosowanego w teatrze za pomocą literatury dziecięcej - bajek i baśni, poznanie elementów gry aktorskiej w tworzonym przez aktorów widowisku teatralnym.
Spektakl bardzo się dzieciom podobał, wszyscy nagrodzili występy gromkimi brawami i wciągali się w interakcje z aktorami.