DRODZY RODZICE!

SZLACHETNA PACZKA od 15 lat daje potrzebującym impuls do zmiany i łączy Polaków.

Dzięki Tobie, kolejna rodzina otrzyma mądrą pomoc. Paczka to nie tylko wsparcie materialne – to także motywacja do walki z codziennymi trudnościami i informacja: „Jesteście dla nas ważni”, „Chcemy, żebyście wygrali swoje życie!” – to najważniejszy przekaz przygotowanej dla rodziny pomocy.

SZLACHETNA PACZKA łączy ludzi zgodnie z ideałem „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Zapraszając do przygotowania paczki swoich znajomych, rodzinę, współpracowników, pokazujesz jak wyjść ze swojego świata, by zauważyć innych. Zmieniasz nie tylko świat rodziny, ale także osób, które razem z Tobą zaangażują się w pomaganie.
Nasze przedszkole drugi raz włączyło się w akcję Szlachetna Paczka i wybrało rodzinę, której chcemy przygotować świąteczny upominek. Serdecznie Państwa prosimy o pomoc i wsparcie na miarę swoich możliwości. Wszystkich chętnych rodziców, chcących włączyć się w to szlachetne dzieło prosimy o zgłaszanie się u nauczycielek w poszczególnych grupach.

Opis rodziny
Pani Monika (33 lata) wraz z Panem Franciszkiem (35 lat) wspólnie wychowują dwójkę synów: Roberta (10 lat) i Wojtka (8 lat).
Jeszcze trzy lata temu rodzina żyła skromnie, ale radziła sobie samodzielnie. Około trzech lat temu pracodawca Pana Franciszka zmienił charakter jego zatrudnienia z delegacyjnego na stacjonarny. Ułatwiło to życie rodzinne, bo ojciec zaczął dzięki temu więcej czasu spędzać ze swoimi dziećmi, ale jego wynagrodzenie zmniejszyło się około dwukrotnie. Pani Monika obecnie nie pracuje zarobkowo. Poświęca się utrzymaniu domu i opiece nad dziećmi. Nie jest to łatwe zadanie gdyż chłopcy weszli w trudny wiek i zaczęli sprawiać problemy wychowawcze zarówno w szkole jak i w domu. Pani boi się podjąć pracy, która zmniejszy jej kontakt z dziećmi. Były okresy w których dorabiała dorywczo jako sprzedawca na straganie lub opiekunka starszej osoby. Z powodów niezależnych od niej utraciła i jedną i drugą możliwość zarobkowania.
Rodzina stara się by mimo tych trudności zaspokoić wszystkie najważniejsze potrzeby jej członków, a także podejmuje wysiłki zmierzające ku trwałemu wyjściu z trudnej sytuacji. Stanowią zgodną, kochającą się i wspierającą nawzajem rodzinę. Więzi rodzinne i życie w zgodzie ze sobą wymieniają jako najważniejszą zasadę ich życia. Pan Franciszek zapisał się na kurs na spawacza, prawdopodobnie po zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych pracodawca zmieni mu zakres obowiązków i podniesie pensję. Mimo lęku o dobro swoich dzieci Pani Monika bez wahania podjęłaby pracę zarobkową jeżeli udałoby się ją pogodzić z prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Mimo wielu trudności rodzina nie traci pogody ducha, jej członkowie podkreślają, że ich siłą jest miłość rodzinna i wspieranie się wzajemne. Wierzą, że wspólną pracą i wysiłkiem będą w stanie sprostać przeciwnościom. Do tej pory nie otrzymali pomocy z zewnątrz.
Wśród najważniejszych potrzeb członkowie rodziny wymieniają odzież, żywność i środki czystości. Żywność i środki czystości obciążają na co dzień budżet rodzinny, a zakup odzieży staje się dla nich w tym momencie barierą niemożliwą do pokonania.

Potrzeby rodziny
I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne: słodkie płatki do mleka - z różnymi dodatkami
II Środki czystości i artykuły higieniczne
Potrzebne środki czystości: Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Płyny czyszczące, Szampon
Inne: kapsułki do prania

III ODZIEŻ I OBUWIE
ODZIEŻ
Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 K zimowe kurtka XXL puszysta krótka, w ciemnych kolorach
2 K zimowe spodnie 44-46 puszysta jeansy