Występ w kościele

Dzień Niepodległości to jedno z najważniejszych polskich świąt. Dzieci z naszego przedszkola wiedzą o tym, choć sama wiedza o historii Polski jest jeszcze dla nich zbyt trudna. Przygotowywały się jednak na ten dzień bardzo poważnie. Starszaki z grup IV, V i VI od miesiąca uczyły się wybranych pieśni o tematyce patriotycznej. Przy tej okazji poznawały ważniejsze elementy historii naszego kraju, poszerzały słownictwo, z powagą podchodziły do patriotyzmu. W dniu 11 listopada, po mszy Świętej za Ojczyznę o godzinie 9.00 w Parafialnym Kościele w Nowym Bieżanowie przedszkolaki wykonały sześć pieśni. Wśród nich były również takie, w których mieli swoją część także soliści. Były to: "O mój rozmarynie", "Ułani, malowane dzieci", "Wojenko", " Przybyli ułani", "Płynie Wisła" oraz "Białe róże". Dzieciom udzieliła się podniosła atmosfera i z wielkim przejęciem wystąpiły przed zgromadzonymi w kościele uczestnikami mszy. Zarówno śpiew przedszkolaków, jak i ich wygląd, czyli piękne stroje szlacheckie i mundury ułańskie, zrobił duże wrażenie na zebranych. Dla naszych wychowanków zaś było to nie tylko wielkie wyzwanie, ale też sposób na pokazanie, że rozumieją jak ważne dla każdego Polaka powinno być piękne świętowanie Niepodległości naszego kraju. W jednej z pieśni zawarto jedno z najważniejszych przesłań zrozumiałych nawet dla tak małych patriotów: "Niepodległość znaczy wolność- słowa najpiękniejsze". Mamy nadzieję, że występ pozostawił miłe, a nawet niezapomniane wrażenia, szczególnie dla rodziców występujących dzieci. Zdjęcia i filmiki będą w przyszłości wspaniałą pamiątką z czasów przedszkolnych.