ARTUR

W piątek 08.05 2015, grupa "druga" reprezentowała nasze przedszkole w Artystycznym Turnieju Przedszkoli Dzielnicy XII ARTUR. Byliśmy najmłodszymi uczestnikami przeglądu, ale stanęliśmy na wysokości zadania i wykonaliśmy przygotowany taniec i piosenkę "Wiosenny spacer" z solistami Julką Miąsko oraz Kubą Jaskiem i wiersz Heleny Bechlerowej "Chory miś", w wykonaniu Błażeja Kurka i Lenki Zając- Kumali. Dialog misia i laleczki okazał się bardzo sympatyczny, a dzieci wykazały się sporym talentem aktorskim i wywołały uśmiech na twarzach słuchaczy i jury. Piosenka miała zaś wyjątkową oprawę, której ważnym elementem były stroje i kolorowe parasolki. Soliści bez tremy, pięknie i z wielkim zaangażowaniem wyśpiewywali zwrotki, a pozostali wykonawcy wspólnie dołączali się w rytmiczne refreny, byli również zgraną grupą taneczną. Obserwowanie występów innych przedszkolaków także było miłym spędzeniem czasu. Doceniliśmy ich starania gromkimi oklaskami. Wyzwaniem okazał się też dojazd do Domu Kultury czyli przejazd tramwajem. Dla wielu przedszkolaków była to atrakcja, lecz również sprawdzian z dyscypliny oraz umiejętności kulturalnego zachowania w miejscu publicznym. Kolejne doświadczenie za nami!!! Jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni!