Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2015/2016

Rekrutacja do przedszkoli

Wnioski o przyjęcie do samorządowych przedszkoli/ oddziałów przedszkolnych w szkołach można składać w dniach 9-31 marca 2015 r. Elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców funkcjonuje od godz. 9.00 - 9 marca 2015 r., natomiast wnioski można składać w przedszkolach/szkołach w godzinach ustalonych przez dyrektora przedszkola/szkoły.
  1. Rekrutacja na rok szkolnych 2015/2016 prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego – elektronicznego serwisu rekrutacyjnego dla rodziców Formico (https://krakow.formico.pl).
  2. System rekrutacji oparty jest o jednolite kryteria naboru określone uchwałą nr VI/76/15 Rady Miasta Krakowa z dnia 28 stycznia 2015 r.
  3. Do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dzieci zapisywane są jeden raz, na cały etap edukacji przedszkolnej w danym przedszkolu/szkole. W kolejnych latach rodzice składają jedynie Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.
  4. Rodzice zapisując dziecko, mają prawo wskazać dowolną liczbę samorządowych przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, w preferowanej przez siebie kolejności.
  5. Te same zasady rekrutacji obowiązują w przedszkolach i w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych (w tym oddziałach „0").