Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2015/2016

Terminarz rekrutacji:
· 26 lutego – 6 marca 2015 r. – składanie przez rodziców deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego (pobierz deklarację:  www.portaledukacyjny.krakow.pl/documents/10180/74768/Deklaracja+kontynuuacji+wychowania+przedszkolnego/4f2dacf6-07d0-4055-bd7c-686f12d9a5eb)
· 9 – 31 marca 2015 r. – wprowadzanie wniosków przez elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców oraz przyjmowanie wniosków o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej (elektroniczny serwis rekrutacyjny zostanie uruchomiony 9 marca o godz. 9.00)
· 17 kwietnia 2015 r. godz. 12.00 – ogłoszenie wyników naboru. Listy dzieci zakwalifikowanych wywieszane są w przedszkolach/szkołach uczestniczących w rekrutacji. Ponadto rodzice, którzy podali we Wniosku o przyjęcie adres mailowy, otrzymują wiadomość na skrzynkę pocztową. Rodzice, którzy wskazali więcej niż jedno przedszkole/szkołę – uzyskują informację o wynikach rekrutacji w przedszkolu/szkole wskazanym/wskazanej przez nich jako pierwsze/pierwsza.
· 20 - 30 kwietnia 2015 r. - podpisywanie przez rodziców umów z przedszkolem, do którego dziecko dostało się w wyniku rekrutacji. Niepodpisanie umowy w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danym przedszkolu. Rodzice dzieci kontynuujących mogą podpisać umowę w terminie wcześniejszym – ustalonym przez dyrektor przedszkola.
· 4 maja 2015 r. godz. 9.00 – ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc (od tej daty rodzice mogą składać wnioski do komisji rekrutacyjnej o uzasadnienie odmowy przyjęcia, a następnie odwołania od rozstrzygnięcia komisji do dyrektora przedszkola/szkoły)
· po 4 maja 2015 r. – rozpoczęcie rekrutacji uzupełniającej, której terminy ustala indywidualnie dyrektor przedszkola/szkoły