Wycieczka do Straży Pożarnej

Dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Na miejscu zostały powitane przez strażaka, który wyjaśnił dzieciom na czym polega praca oraz jak wzywać pomoc w razie pożaru. Później po długiej i jednocześnie interesującej rozmowie pan strażak pokazał nam różne wozy strażackie i wyjaśnił do czego danego wozu się używa.
Dzieci dowiedziały się, że straż pożarna wzywana jest nie tylko do pożaru, ale także do wypadków drogowych, różnych zdarzeń na wodzie i drodze. Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom, którzy w bardzo dokładny i ciekawy sposób przybliżyli nam swój jakże trudny, a zarazem bardzo poważany w dzisiejszym świecie zawód. Miejmy nadzieję, że z wycieczki każdy coś mądrego zapamiętał i w razie nieszczęścia będzie mógł wezwać pomoc, dzwoniąc pod odpowiedni numer alarmowy.