Wizyta Pani stomatolog w naszym przedszkolu

W październiku nasze przedszkolaki odwiedziła Pani stomatolog. Opowiedziała o tym jak należy myć i dbać o ząbki. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica – smoczyca  i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. Na specjalnym modelu  pokazała  jak zbudowana jest szczęka, uczyła prawidłowego mycia,  czyli jak powinniśmy  trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać, aby wszystkie zęby lśniły czystością. Pani stomatolog wyjaśniła także   co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Bardzo podobała nam się wizyta, słuchaliśmy z zainteresowaniem, a potem zadawaliśmy dużo pytań. Od dziś z pewnością każdy z nas z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym. Na koniec  każdy przedszkolak  dostał od pani  dyplom, naklejki  oraz kolorowankę. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby (zdjęcia w galerii).