WYCIECZKA DO MUZEUM HIPOLITÓW

rok temu

Dnia 25 maja 2022 roku grupa VI wybrała się do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oddział: Kamienica Hipolitów. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Znane i nieznane – wynalazki techniczne w dawnym domu”. Zajęcia były poświęcone wynalazkom technicznym, które na przestrzeni wieków stopniowo pojawiały się w krakowskich domach. Pani przewodnik zaprezentowała różne przedmioty, które służyły i pomagały mieszkańcom w codziennym życiu. Dzieci mogły zobaczyć również jak te przedmioty na przestrzeni lat się zmieniały. Uczestnicy mogli zapoznać się m.in. ze sposobami ogrzewania dawnych domów, przyrządzania kawy i herbaty oraz mierzenia czasu. Na dzieciach bardzo duże wrażenie wywarły poszczególne wynalazki oraz zasypywali pytaniami Panią prowadzącą zajęcia. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną, gdzie przedstawiły wynalazek, który wywarł na nich największe wrażenie. Warsztaty na pewno zostaną w pamięci dzieci na długo.