Grupa V  bierze udział w projekcie „ Raz na ludowo Folklor Krakowa i okolic.”
II edycja: Co się zmieniło? – zagadki upływającego czasu. .

Realizatorzy: grupa V nauczycielki Magdalena Dziób, Małgorzata Gancarczyk

Czas trwania: IV – VI 2022 r.

Pomysłodawca i organizator: Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

Współorganizator:  Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oddziały: Muzeum Teatralne   „ Rydlówka” oraz Kamienica Hipolitów.

Cele projektu  własnego  :

• poznanie przez dzieci i uczniów znanych i nie znanych informacji o Krakowie – ich małej Ojczyzny( miejsca, postaci historyczne, wydarzenia, legendy, tradycje i kultura);
  • tworzenie warunków do kreatywnych działań służących zrozumieniu zmian oraz roli człowieka w ich tworzeniu;
  • budzenie szacunku do Ojczyzny, uwrażliwienie na tradycje i kulturę Krakowa oraz rozbudzenie postawy aktywnego, małego  obywatela

Finansowanie:

Program w całości zostanie sfinansowany przez Specjalistyczną Poradnię Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie w ramach wspomagania rozwoju szkół w Gminie Miejskiej Kraków.

Pierwszym etapem projektu było uczestniczenie w warsztatach edukacyjnych  w oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Muzeum Teatralny „Rydlówka”. Dzieci miały możliwość zapoznania się z wyglądem dawnego podkrakowskiego domu, gdzie najważniejszy mebel stanowiła skrzynia. Poznały gospodarza domu Lucjana Rydla z żoną Jadwigą.