WYCIECZKA DO MUZEUM HIPOLITÓW

GRUPA IV – UDZIAŁ W PROJEKCIE „ RAZ NA LUDOWO. FOLKLOR KRAKOWA I OKOLIC”

WYCIECZKA DO MUZEUM HIPOLITÓW.

Chcąc wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o naszym mieście w dniu 20 maja dzieci 5 letnie uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Hipolitów w Krakowie. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest muzeum oraz w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne. Poznały też znaczenie takich terminów jak: zabytek, galeria, wystawa, dzieło sztuki. Dzieci miały okazję poznać dużą kolekcję zabytkowych zegarów). Dowiedziały się także w jaki sposób działały pierwsze telefony i który wynalazek to pradziadek plików mp3. W  ciekawy sposób przybliżyły sobie historię naszego miasta.  Pobyt w Muzeum  był okazją do bezpośredniego obcowania  ze sztuką muzealną. Zdobytą wiedzę podczas zajęć dzieci mogły przedstawić uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych w formie zajęć plastycznych. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom  podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.