Grupa 4 ?

Wiosna na dobre zagościła już w naszej grupie. Podczas  spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej.  Poszerzyliśmy swoje wiadomości o ptakach, które przylatują z ciepłych krajów.  Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy coraz baczniej przyglądać się budzącej  do życia przyrodzie. Rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny. Zwróciliśmy uwagę na pojawiające się kwiaty w ogrodach. Wiemy jak się one nazywają . Wyjaśniliśmy sobie również co oznacza przysłowie „Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata”. Założyliśmy w sali zielony kącik. Dzieci oglądały różne nasiona, poznawały etapy powstawania rośliny i czynników jakie temu sprzyjają. Powstały też nasionkowe kompozycje i wiosenna praca plastyczna. Już teraz Wiosna zagościła u nas na dobre!