Warsztaty z Sensoplastyki w gr. I

3 miesiące temu

W dniu 28.05.24 r. w grupie I odbyły się warsztaty sensoplastyczne, w których uczestniczyły dzieci wraz z Rodzicami. Sensoplastyka to zajęcia rozwojowe, które polegają między innymi na wspieraniu kreatywności, samodzielności i budowaniu wiary we własne możliwości. To forma artystycznej ekspresji, która pobudza emocje i pozwala odkrywać świat poprzez wszystkie zmysły jednocześnie.  W czasie różnych  aktywności plastycznych dzieci poznały produkty o różnych fakturach i zapachach oraz paletę ekologicznych barw. Podczas warsztatów używane były naturalne produkty spożywcze, więc dzieci swobodnie mogły: mieszać, malować, dolewać, przelewać, lepić, ugniatać, wąchać    i smakować. Wszyscy uczestnicy, zarówno dzieci i Rodzice mogli kreatywnie się wybrudzić, odczuwając przy tym dużo radości.