Wycieczka do Gruszowa

4 miesiące temu

Dnia 5.06.2024r. w środę dzieci z grupy III, IV i VII aktywnie spędziły czas na całodziennej wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym „Pod gruszą” w otoczeniu zieleni, lasu i kwitnącego sadu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Od ziarna do chleba”, poznały budowę ziarna oraz proces powstawania mąki wieloziarnistej. Samodzielnie formowały z ciasta swoją bułeczkę, którą po upieczenie w piecu chlebowym zabrały do domu. Zwiedziły gospodarstwo, wysłuchały opowiadania gospodyni o zwierzętach. W przerwie dzieci zajadały się pysznymi naleśnikami. Po posiłku grupami odbyła się bezpieczna przejażdżka traktorem do tartaku. Piękna pogoda umożliwiła również skorzystanie z placu zabaw. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i niezapomnianych wspomnień.