To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności


                                                                                

Archiwum aktualności

 

27 listopada 2019 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Nasza ulubiona bajka”. Konkurs zorganizowany był dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 176 w Krakowie oraz Ich Rodziców. Konkurs podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy, której temat konkursowy brzmiał „Nasza ulubiona bajka”.

Praca konkursowa miała być pracą plastyczną wykonaną techniką dowolną. Konkurs wzbudził zainteresowanie u naszych przedszkolaków. Dzieci przygotowały prace plastyczne razem ze swoimi rodzicami

Jury bardzo długo obradowało przed podjęciem ostatecznych decyzji, gdyż wszystkie prace były bardzo piękne i pomysłowe. Widać w nich było serce, talent i ogromne zaangażowanie uczestników konkursu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-03 15:05:04

Dzień 19 listopada 2019 r. był ”świętem poezji” dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 176 w Krakowie. W tym dniu odbył się konkurs recytatorski poezji dziecięcej pt. „Piękno w wierszach Marii Konopnickiej”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze.

Konkurs wzbudził zainteresowanie u przedszkolaków, 11 dzieci recytowało wiersze patronki. Laureaci przeszli do drugiego etapu konkursu.

            Laureaci konkursu wzięli udział w „Międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim” zorganizowanym w naszym przedszkolu, a wzięły w nim udział dzieci z różnych krakowskich przedszkoli. Drugi etap konkursu odbył się 22 listopada. Konkurs, tak jak poprzednio podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-25 09:43:12

Październik i listopad jest miesiącem, w którym tematyka zajęć w przedszkolu opiera się na aktualnej porze roku, jaką jest jesień. Dzieci z grupy II również wzbogacały swoją wiedzę na ten temat, a dokładniej poznawały dary i skarby jesieni i obserwowały zmieniającą się przyrodę. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób zmienia się wygląd lasu jesienią oraz jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Dzieci z ciekawością oglądały: kasztany, szyszki, żołędzie i kolorowe liście oraz w miarę możliwości opisywały ich wygląd.  Dzieci  rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią. Zastanawialiśmy się dlaczego liście zmieniają barwę? Dlaczego kasztany spadają z drzew? Skąd biorą się żołędzie? Następnie dzieci postanowiły pomóc pani w liczeniu poszczególnych darów jesieni i posegregowaniu ich do odpowiednich koszyków. Przypomnieliśmy sobie również nazwy poznanych wcześniej kolorów, a także poznaliśmy nowe – jesienne barwy. Zadaniem dzieci było zaklasyfikowanie zabawek wg kolorów, które wykonały poprawnie. Aby przedszkolaki nie czuły znużenia zajęciami, pomiędzy zadaniami razem z paniami bawiły się w jesienne zabawy ruchowe. Kiedy już poznaliśmy, policzyliśmy i posegregowaliśmy dary jesieni, dzieci zostały zaproszone do stolików  wykonały piękne, kolorowe, jesienne drzewa. Uśmiech nie znikał z ich twarzy ponieważ farby zdecydowanie przypadły im do gustu.  Piękna słoneczna pogoda była idealnym dopełnieniem naszej wyprawy na spacery po najbliższej okolicy, gdyż w promieniach słońca najlepiej podziwia się złotą polską jesień.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-25 09:37:11

„Muzyczna podróż dookoła świata”

W środę, 20 listopada nasze przedszkole odwiedził teatrzyk „Skrzat”. Tym razem aktorzy zaprosili dzieci w muzyczną podróż dookoła świata.

Trubadur oraz jego przyjaciółka Nutka razem z przedszkolakami odwiedzili w Europie - Hiszpanię, gdzie króluje flamenco oraz walka byków, w Afryce - Saharę, po której wędrują karawany, w Azji  - Chiny oraz Amerykę, gdzie walczą dzielni kowboje.

Dzieci śpiewały piosenki razem z aktorami, którzy przybliżyli im muzykę z różnych stron świata.

Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec przedstawienia aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Niecierpliwie czekamy na kolejne spotkanie z aktorami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-25 09:30:45

W naszym przedszkolu dzieci z wszystkich grup 08. 11. 2019 r. o godz. 11:11 zaśpiewały wspólnie Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Celem działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej,

zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie,

w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

Następnie dzieci z V grupy zaśpiewały pieśni patriotyczne  „Przybyli ułani pod okienko”, „Pływnie Wisła, płynie”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-12 19:14:16

W dniu 06.11.2019 r. wszystkie grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Kina Kijów.

Przedszkolaki  obejrzały tam  spektakl Teatru Wrocławskiego In Art pt. "Przygody Wilka i Zająca".

Bohaterowie przeżywają mnóstwo pouczających przygód- odwiedziny w barze u świnki wegetarianki, spotkanie z policjantem, czy Wróżką Kozą. W końcu, gdy konflikt sięga zenitu, obaj wpadają w pułapkę przebiegłego Kota Magika. Pełne komicznych sytuacji i humoru słownego przedstawienie rozśmieszało, a zarazem uczyło dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Świetna gra aktorów, piękna kolorowa scenografia, muzyka i stroje pozostawią u widzów niezapomniane wrażenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-12 19:12:10

Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym!

 

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Pt: „Nasza ulubiona bajka”

 

 

 1. Organizator konkursu:

Samorządowe Przedszkole nr 176 im Marii Konopnickiej w Krakowie

 

 1. Cele uczestnictwa:

1) Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni dzieci.

2) Popularyzacja wśród dzieci różnorodnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi.

3)  Integracja rodziców i włączenie ich w życie przedszkola .

4) Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci.

5) Wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.

6) Stwarzanie okazji do wspólnego spędzania czasu rodzica z dzieckiem.

7) Propagowanie idei głośnego czytania dzieciom.

8) Odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego.

8) Stwarzanie sytuacji umożliwiających wykonywanie prac plastycznych inspirowanych ulubioną bajką.

 1. Zasady uczestnictwa:
 1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i rodziców.
 2. Zdaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy, której temat konkursowy brzmi „Nasza ulubiona bajka”.
 3. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w formacie A4, techniką dowolną.
 4. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami wykonanymi przez dziecko wraz z rodzicem.
 5.  Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
 • 3 – 4 latki
 • 5 – 6 latki
 1. Prace powinny posiadać na odwrocie metryczkę z imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem autora i rodzica, numerem grupy, tytułem bajki.
 2. O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja konkursowa.
 3. Komisję powołuje Organizator.

 

 1. Kryteria oceny pracy:
 1. Technikę wykonania pracy.

3)    Interpretację własną tematu.

4)    Walory artystyczne.

 

 1. Zgłoszenia i terminy:

 1) Prace wraz z wypełniona metryczką należy dostarczyć osobiście do nauczycieli z GR. I, II i VI:

2. Termin dostarczenia prac upływa 22 listopada 2019 r.

3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 listopada 2019 r. i laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie o odbiorze nagród za pośrednictwem sekretariatu przedszkola.

 1. Nagrody dla laureatów.

 W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane I, II, III miejsce. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

 1. Informacje dodatkowe:

1. Przekazując prace na konkurs, uczestnik zgadza się na umieszczenie pracy na stronie internetowej Przedszkola nr 176

2. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.

4. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

5.  Koordynatorzy konkursu :Anna Burdak, Małgorzata Kucemba – Bilińska, Katarzyna Pelczar – Mamel; Tel. / fax  12 658 56 95; 

6. Zgłoszenie na konkurs wiąże się z akceptacją klauzuli : Oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów niniejszego konkursu, zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U> z 2002 roku nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami) oraz RODO.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU :-) 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-07 17:22:12

W miesiącu październiku i listopadzie odbyły się  w naszej placówce  „Jesienne Spotkania Rodzinne”. Dzieci z grupy III, IV, V, VI, VII z wielką niecierpliwością oczekiwały wizyty Rodziców. Przygotowały dla swoich gości programy słowno - muzyczne recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły.  

Dzieci razem z Rodzicami  mogły spędzić mile czas. Były to bardzo udane imprezy, zarówno dzieci jak i Rodzice wyrażali pozytywne opinie o przygotowaniu i organizacji spotkań w grupach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-07 17:14:42

W ostatnim tygodniu października  w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza w tym roku uroczystość o charakterze rodzinnym, jakim było pasowanie 3-latków na Przedszkolaków.

Dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały krótki program artystyczny.

Po dwumiesięcznym pobycie w przedszkolu potrafiły już recytować utwory, śpiewać piosenki, tańczyć.

Najważniejszym punktem imprezy był "Akt Pasowania", którego dokonała Pani Dyrektor. Wszystkie trzylatki po kolei, były uroczyście pasowane na przedszkolaków, za pomocą "magicznego ołówka". Następnie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.  Uroczystość przyczyniła się do nawiązania bliższego kontaktu między dziećmi, rodzicami i pracownikami przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-07 17:08:36

Za oknami robi się zupełnie szaro, buro i ponuro. Korzystajmy więc w pełni z ostatnich słonecznych dni. Owszem w jednej chwili krope deszczu,  w drugiej już się przejaśnia, ale kapryśna pogoda to wcale nie powód by rezygnować ze spaceru. Jesienne przechadzki są nie tylko przyjemne, ale także bardzo zdrowe. Nawet w najbardziej pochmurny dzień zza chmur przebijają się promienie słoneczne, które wyzwalają w organizmie produ kcję witaminy D. My i nasze Panie dobrze wiemy, że nic tak doskonale i szybko nie poprawia nastroju jak świeże powietrze :).

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-05 15:13:55