To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności


                                                                                

Archiwum aktualności

Dnia 25 marca b.r. w grupie III odbyło się po raz kolejny „Słuchanie na dywanie” w ramach programu „Przedszkolak – mały miłośnik literatury”. Tym razem przedszkolaki wysłuchały baśni H. Ch. Andersena pt: „Słowik” czytanej przez znanego i cenionego aktora Jerzego Sturha. Dzieci przeniosły się do dalekich Chin gdzie nie pałac cesarza, jego bogactwa, ale śpiew małego szarego słowik okazał się najpiękniejszy i najcenniejszy. Mali słuchacze po wysłuchaniu baśni doskonale poradziły sobie z zagadkami dzięki, którym utrwaliły sobie wiadomości. Baśń ta jest naszym tytułem przewodnim międzygrupowego konkursu na „Baśniowo Przystrojoną Salę”, którą wspólnie z dziećmi przygotowujemy na 2 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki oraz urodzin H. Ch. Andersena. Na zakończenie naszego spotkania na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-01 15:40:06

Wiosnę  widać już wszędzie, więc dzieci z grupy 5 postanowiły nieco wiosny przenieść do swojej sali. A jak wiadomo najlepiej to zrobić sadząc i siejąc, a potem obserwować, jak z maleńkich ziarenek czy cebulek powoli wyłania się roślinka. Tak też zrobiliśmy. Dzieci z ochotą wsypywały ziemię do doniczek, wkładały w nią cebulki lub rozsypywały nasionka. I tak wspólnie pracując założyliśmy mały, zielony ogródek na parapecie.  Teraz zostało nam podlewanie, pielęgnowanie i  zachwycanie się efektami naszej pracy. Obserwujemy pogodę: słońce, chmury, deszcz, wiatr…, prowadzimy doświadczenia, czyli uczymy się, uczymy, uczymy. Jest to także czas na tworzenie wspaniałych i kolorowych prac plastycznych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-01 15:36:11

W dniu 21. 03. 2019 r. dzieci z grupy IV uczestniczyły w kolejnym spotkaniu w ramach „Innowacji Pedagogicznej”. Tym razem dzieci dowiedziały, się czym jest Słońce.

To blask Słońca prowokuje małych odkrywców do zadawania pytań na temat tego, jak to z tym światłem i ciepłem jest. Przedszkolaki dowiedziały się, że Słońce oświetla i ogrzewa Układ Słoneczny. Jak wszystkie gwiazdy, Słońce jest wielką kulą bardzo gorących gazów. Najgorętsze jest w środku –tam temperatura dochodzi do 15 milionów stopni Celsjusza. Na zewnątrz Słońce jest o wiele chłodniejsze – temperatura wynosi tam 6 tysięcy stopni. Jest to jednak temperatura 25 razy większa niż w najgorętszym piekarniku!!!!!!!!!!!!

Kolejne spotkanie przed nami 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24 17:13:01

Dnia 13 marca b.r. przedszkolaki zobaczyły przedstawienie pt: „W cieniu topolowego liścia”. Na początku na scenie pojawił się Zajączek, bojący się wszystkiego. Bał się krowy, psa Burka oraz konika Siwka. Skrzat tłumaczył mu, że te zwierzątka nic mu nie zrobią i nie musi się ich obawiać, a najlepiej jak ich pozna to przestanie się bać. W życiu tak jest, iż biomy się rzeczy, ludzi których nie znamy. Następne na scenie pojawił się Truteń, rozrzucający po lesie śmieci, rzucający szklanymi butelkami w drzewo. Nie słuchał Skrzata, który tłumaczył mu, że tak nie wolno postępować. Truteń z nim się nie zgadzał gdyż dzieci odwiedzający las tak postępują. Skrzacik pokazał przyjacielowi jak należy dbać o ład i porządek i wspólnie posegregowali śmieci do odpowiednich pojemników. Ostatnim bohaterem w przedstawieniu był Miś, który chciał wybrać się na rowerze do miasta. Niestety Miś nie znał przepisów drogowych i Pan policjant nie zgodził się na jego wycieczkę. Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły zasady ruchu drogowego.Przedszkolaki doskonale poradziły sobie ze znajomością znaków drogowych. Czas minął nam szybko i przyjemnie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-20 15:47:23

Dnia 19 marca 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się dzień  adaptacyjny dla dzieci przychodzących we wrześniu po raz pierwszy do  przedszkola. Dzieci przyszły do naszej placówki w towarzystwie bliskich im osób (rodzice, opiekunowie). Maluszki wspólnie z rodzicami i wychowawcami włączały się w zabawy z rówieśnikami, oglądały interesujące ich przedmioty, zabawki. Bawiły się w kącikach zainteresowań, wykorzystując rekwizyty do zabawy oraz materiały konstrukcyjne, co sprzyjało lepszemu poznaniu środowiska przedszkolnego. Uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców świadczyły, iż wspólne spotkanie spełniło swoją rolę - pomogło zaprzyjaźnić się z rówieśnikami, wychowawcami i przedszkolem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-19 20:11:57

Dnia 8 marca b.r. dzieci z grupy IV wzięły udział w zajęciach w ramach innowacji prowadzonej w ich grupie. Tym razem zgłębialiśmy wiedzę na temat „Słońce i ziemia”. Dzieci wysłuchały bajki E. Piotrowskiej „Bajka o słońcu”. Dowiedziały się, że słońce jest gwiazdą, która nie krąży wokół Ziemi. Za tym przewrotem stał Mikołaj Kopernik – astronom. Słońce pomimo niezgody wśród uczonych w tamtych czasach nadal wschodziło i zachodziło. Dzieci wiedzą jak ważne jest Słońce w naszym życiu, jak należy się przed nim chronić podczas ciepłych dni. Przeprowadziły doświadczenie z globusem i latarką, pełniącą role Słońca. Małym badaczom czas szybko minął. Już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania i nowych doświaczeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-13 18:46:08

Dzieci w naszej grupie ? przygotowują się do szkoły. Zabawy z literami należą do tych bardziej lubianych. Coraz lepiej nam idzie samodzielne układanie wyrazów! - dzieci wyszukują wśród liter (z rozsypanych na dywanie) te ,które już znają segregowanie w pętlach liter wielkich i małych wyróżnienie tych, które są samogłoskami, potrafią segregować litery wg. podanych cech ( wielkie, małe, samogłoski, spółgłoski, układają swoje imię z rozsypanki literowej, układają wyrazy z sylab zdania z rozsypanki wyrazowej. Aktywnie uczestniczą we wspólnych zabawach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-11 19:18:11

W dniu 27 lutego przedszkolaki z grupy I postanowiły przyspieszyć wiosnę zakładając zielone hodowle w kąciku przyrody. Mali ogrodnicy z wielkim zapałem zabrali się do pracy – samodzielne umieszczali w doniczkach i pojemnikach napełnionych ziemią cebulki oraz nasiona. W kąciku przyrody znalazły się: cebula, szczypiorek,  fasola oraz rośliny kwiatowe – żonkile, aksamitki i słonecznik ozdobny. Jak przystało na prawdziwych ogrodników dzieci będą troszczyły się o swoje rośliny systematycznie je podlewając, jak też obserwując ich wzrost – co przyczyni się do wzbogacenia wiedzy przyrodniczej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-11 19:08:39

SZANOWNI RODZICE !!!

 

W dniach od 11.03.2019 r. do 22.03.2019 r. w godzinach od 7:00 do 15:00

w przedszkolu będzie wydawany do uzupełnienia
i podpisania przez Państwa dokument 
„Potwierdzenie woli korzystania z wychowania przedszkolnego
w roku szkolnym 2019/2020”

wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych (RODO).

 

Wypełniony dokument będziemy przyjmowali w terminie

od 11.03.2019 r. do 22.03.2019 r.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05 15:10:24

W lutym dzieci z grupy 4 udały się w  podróż do krainy wiecznego śniegu i lodu. Celem głównym zajęć było rozbudzenie u dzieci zainteresowań przyrodą i życiem ludzi na Dalekiej Północy. Przedszkolacy poznali zimową krainę Eskimosów ich wygląd, miejsce zamieszkania i niektóre zwyczaje. Dzieci starały się dostrzec piękno zimowej aury, zapamiętać nazwy zwierząt żyjących na tamtych terenach. Na zakończenie wyprawy każde dziecko wykonało samodzielnie podczas zajęć plastycznych swoją fokę. Cała rodzina fok pięknie prezentuje się na gazetce w szatni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-04 20:46:56