To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności
 

  

 

Archiwum aktualności

Dania 9 stycznia b.r. przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt: „4 mile za piec”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przygodę dziewczynki Zosi i jej zaginionej lalki Petronelki. Zosia w czasie swoich poszukiwań spotkała wiele osób, które pomogły jej w odnalezieniu lalki. Na jej drodze pojawił się Świerszcz, Jaworowi Ludzie, babcia poszukująca swojego koziołka, a także dwa Michały i gąski uciekające przed złym wilkiem. Dziewczynka odnalazła swoją Petronelkę u Baja, któremu podziękowała i wróciła do swojego domu. Przedszkolaki nie tylko wsłuchiwały się w pełną zwrotów akcję opowieść, ale także aktywnie w niej uczestniczyły śpiewając. Niektórzy wcielili się w postacie gąsek i jaworowych ludzi niczym prawdziwi aktorzy. Dziękujemy za ten owocny i bardzo miły czas. Co więcej nie możemy doczekać się kolejnego przedstawienia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-17 09:02:35

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI
NA  AFRYKAŃSKĄ ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ 
 W DNIU 10 STYCZNIA ( w czwartek)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-07 15:35:05

Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego przedszkola!

Składamy najserdeczniejsze życzenia, by w tym wyjątkowym dniu w Państwa domach

nie zabrakło wzajemnego zrozumienia,

rodzinnego ciepła i prawdziwej miłości.

By nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

przyniosły radość z tego co jest, nadzieję na to,

co przed nami.

Kolejny zaś Rok 2019 niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

Wesołych Świąt !

 

Życzy Dyrektor i pracownicy Samorządowego Przedszkola nr 176

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-20 21:35:50

W dniu 19.12.2018 r do naszego przedszkola zawitała „Misja – Mamo, Tato badaj się!” Spotkania przeprowadzono w ramach autorskiego projektu Planuj Zdrowie ,,Profilaktyka poprzez Edukację – Wojewódzki Program Zwiększania Świadomości wśród dzieci i młodzieży na temat profilaktyki zdrowotnej”. Dzisiejsze spotkanie prowadzone było równolegle ze Strażą Miejską Miasta Krakowa w ramach spotkań o bezpieczeństwie w czasie ferii. Dodatkową atrakcją była wizyta Telewizji Kraków, która nagrywała reportaż z dzisiejszego spotkania!!!!!!!!!!!  J

W pierwszej części spotkania strażnik Wydziału Profilaktyki, Filip Spólnik  opowiedział o bezpiecznym zachowaniu podczas ferii. W drugiej części Piotr Furmanek i Maja Dutkiewicz opowiedzieli o zagrożeniach wynikających z braku regularnych badań profilaktycznych, czym jest nowotwór i jak potrafi oszukać nasz organizm, nie dając żadnych objawów swojej aktywności. Na koniec, powierzono dzieciom misję- Mamo, Tato Badaj Się i rozdano niezbędne prezenty.

Podczas spotkania omawiano szereg zagadnień związanych m.in. z rolą profilaktyki zdrowotnej. Celem programu jest kształtowanie w dzieciach zdrowych nawyków już od najmłodszych lat. W wieczornej Kronice, emitowanej o 18:30,  mogliśmy oglądnąć dzisiejszy reportaż z naszym udziałem J  Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi z naszego debiutu w Telewizji J !!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-20 20:31:26

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny okres w roku. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują nadejścia tych magicznych i ciepłych chwil. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas był niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka - uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. W przepięknej scenografii oraz w przemiłej, świątecznej atmosferze dzieci bardzo przeżywały swój występ i wspaniale odegrały swoje role, a oglądający goście nie kryli wzruszenia. Po występie  dzieci wręczyły zaproszonym gościom własnoręcznie zrobione prezenty, składały świąteczne życzenia, a także odbył się poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok będą nam przypominały pamiątkowo wykonane zdjęcia. W przygotowania włączyli się bardzo czynnie rodzice, przygotowując dzieciom stroje oraz organizując słodki poczęstunek, za co oczywiście serdecznie dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-20 20:23:17

Dekorowanie choinki to chyba dla wszystkich przyjemne zajęcie a szczególnie dla dzieci. A ubieranie jej we własnoręcznie wykonane ozdoby – to przeżycie nie do opisania.  W grupie 5 dzieci  na zajęciach wykonały piękny kolorowy łańcuch z kolorowych pasków.  Dzieci pracowały w grupach  celem było wykonanie najdłuższego łańcucha, grupa która wykonała najdłuższy łańcuch została nagrodzona brawami, było wiele radości i śmiechu. Kolejnym zadaniem dzieci było powieszenie kolorowego łańcucha na choince.    Tak też  powstała najładniejsza choinka na świecie – jak to określiły dzieci. Podczas dekorowania wspólnie śpiewaliśmy kolędy i piosenki świąteczne. Po ciężkiej pracy trzeba było się zrelaksować, dlatego też zajęcia zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-20 20:07:28

W naszym przedszkolu już na dobre „zapachniało” zbliżającymi się świętami. Tuż przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Choinka wyglądała prześlicznie. Jak co roku udekorowaliśmy hol i korytarz przedszkolny dekoracjami świątecznymi, a przy choince ustawiliśmy szopkę. Ileż było radości wśród dzieci  a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.

Była to kolejna okazja do rozmów o naszych polskich tradycjach i związanych z nimi uczuciami. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia przypominają nam o wzajemnym szacunku, miłości, empatii i grzecznym zachowaniu nie tylko przy okazji  świąt lecz przede wszystkim każdego dnia.

Nasze przedszkolaki już od jakiegoś czasu przygotowują się  do świątecznych przedstawień dla rodziców i bliskich. Dzięki temu już od jakiegoś czasu My wszyscy w naszej grupie czujemy magię zbliżających się świąt. Wspaniale :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-12 15:13:46

Dzień 26 listopada 2018 r. był ”świętem poezji” dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 176 w Krakowie. W tym dniu odbył się konkurs recytatorski poezji dziecięcej pt. „Piękno w wierszach Marii Konopnickiej”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze.

Konkurs wzbudził zainteresowanie u przedszkolaków, 10 dzieci z naszego przedszkola recytowało wiersze patronki. Laureaci przeszli do drugiego etapu konkursu.

            Laureaci konkursu wzięli udział w „Międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim” zorganizowanym w naszym przedszkolu, a wzięły w nim udział dzieci z różnych krakowskich przedszkoli. Drugi etap konkursu odbył się 28 listopada. Konkurs, tak jak poprzednio podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze.

Po wysłuchaniu wszystkich  recytatorów Jury postanowiło przyznać  następujące miejsca w kategorii:

Dzieci młodsze:

  • I miejsce Krzysztof M. (PS nr 176)
  • II miejsce Henryk J. (PS nr 176)
  • III miejsce Pola A. (PS nr 91)

 

Dzieci starsze:

  • I miejsce Stanisław D. (PS nr 35)
  • II miejsce Alicja Ś. (PS nr 176)
  • III miejsce Wiktoria P. (Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Akademia Rozwoju Przedszkolaka - Szczęśliwe Dzieci”

 

Wyróżnieni zostali:

Dawid B., Aleksandra L., Filip K., Stanisław S., Laura F., Zuzanna M., Jan S., Hanna W., Urszula B., Jan P., Antoni M., Artur K.,

 

Nagroda specjalna:

Krzysztof M.

 

 

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę. Wszystkim gratulujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11 15:53:04

30 listopada 2018 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Przyroda widziana oczami dziecka”. Konkurs zorganizowany był dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 176 w Krakowie. Konkurs podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy, której temat konkursowy brzmiał „Przyroda widziana oczami dziecka”.

Praca konkursowa miała być pracą plastyczną wykonaną w formacie A4, techniką dowolną. Konkurs wzbudził zainteresowanie u naszych przedszkolaków, 11 dzieci przygotowało prace plastyczne pod okiem swoich nauczycielek z grupy. 

Jury bardzo długo obradowało przed podjęciem ostatecznych decyzji, gdyż wszystkie prace były bardzo piękne i pomysłowe. Widać w nich było serce, talent i ogromne zaangażowanie uczestników konkursu.

 Na koniec Jury postanowiło przyznać  następujące miejsca w dwóch  kategoriach wiekowych:

 

Dzieci młodsze:

I miejsce – Antonina K.

II miejsce – Mikołaj Ś.

III miejsce – Piotr M.

 

Dzieci starsze:

I miejsce – Julia P.

II miejsce – Aleksander Sz.

III miejsce – Natalia B.

 

Wyróżnieni zostali:

Natalia M. Oliwia Ś., Zuzanna G., Emilia Ch., Nina Ś.

 

 

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom. Wszystkim gratulujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11 15:16:24

 Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Wszystkie dzieci  wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie dzieci przygotowały piosenkę którą będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez dzieci  prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci.

A prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, ale również książki, kredki  no i  słodycze.Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11 15:05:47