To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności
 

  

 

Archiwum aktualności

Dnia 18 kwietnia 2018 r. dzieci z gr. V i gr. VI wzięły udział w konkursie piosenek ze starego śpiewnika "Rodzina Tralalińskich" zorganizowanym przez Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego. Dzieci wystąpiły wspaniale! Grupa V przygotowała utwór „Tak bardzo się starałem”, natomiast dzieci z grupy VI zaśpiewały piosenkę pt. „O mój rozmarynie”. Była to kolejna okazja do rozwijania talentów muzycznych dzieci i promowania naszego przedszkola J Wszystkim gratulujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22 13:35:48

Gaja D. z grupy VI wzięła udział w konkursie plastycznym pt: „Zły smogu, wiem jak ciebie pokonać”, zorganizowanym przez radnego miasta Pana Wantucha. Gaja wygrała dla naszego przedszkola oczyszczacz powietrza. Gratulujemy i życzymy jej kolejnych sukcesów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-09 09:25:47

Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom- dzieci poetom”

 

pod hasłem: „Wierszowanki - rymowanki”

 

Dnia 23 marca 2018 Amelia Staniszewska z grupy V

 i Bartłomiej Iwański z grupy II wzięli udział w miedzy przedszkolnym konkursie recytatorskim. Konkurs miał miejsce w Samorządowym Przedszkolu nr 33 ul. Rżącka 1. Celem konkursu było:

Popularyzacja i rozpowszechnianie utworów poetów polskich piszących dla dzieci.Rozbudzanie wrażliwości literacko - artystycznej dzieci.

Stwarzanie dzieciom możliwości do zaprezentowania swoich umiejętności.

Stymulowanie dzieci do aktywnego promowania swojej placówki.

Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i tańcach przy muzyce prowadzonych przez nauczycielki przedszkola. Był także słodki poczęstunek nagrody i wiele śmiechu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-09 09:20:56

Drodzy Rodzice

Aby na Waszym Wielkanocnym stole nie zabrakło tradycyjnych przysmaków, a w Waszych sercach gościł Zmartwychwstały Jezus wypełniając je miłością i spokojem. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych nam osób będzie nie tylko czasem odpoczynku od codziennych obowiązków, ale i duchowej odnowy.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzy:Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Wychowankowie Przedszkola nr 176

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-29 05:50:11

Dnia 27 marca b.r. dzieci z grupy VI gościły swoich kolegów z klasy I B ze Szkoły Podstawowej nr 24. Przedszkolaki zaprosiły uczniów na spotkanie pt: „Dzieciaki sadzeniaki”. Dzieci powitały gości piosenką o tematyce wiosennej pt: „To już jest wiosna”. Następnie odbyła się krótka pogadanka na temat życia roślin, warunków jakie są im niezbędne, a także zapoznanie z nasionami, które będą sadzone. Omówiliśmy poszczególne etapy sadzenia roślinek z wykorzystaniem ilustracji. Później dzieci wzięły udział w rozwiązywaniu zagadek, z którymi doskonale sobie poradziły. Podsumowaliśmy nasze wiadomości na temat życia roślin oglądając krótki film z serii Rodzina Pytalskich – Rośliny. Następnie  dzieci udały się na swoje przygotowane stanowiska gdzie ozdabiały swoje doniczki, wypełniały ziemią, a następnie sadziły wybrane przez siebie roślinki: rzeżuchę, koper, pietruszkę, szczypior, jęczmień. Po zasadzeniu podlały, a następnie odłożyły na słoneczne miejsce aby dobrze rosły. Po uporządkowaniu miejsca pracy pożegnaliśmy naszych kolegów i złożyliśmy im życzenia na zbliżające się Święta Wielkanocne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-29 05:45:51

21 marca najstarsze grupy z naszego przedszkola ( gr V i VI) wspólnie ze starszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 24 powitali wiosnę. Klasy pierwsze zaprezentowały przedstawienie o Czerwonym Kapturku  z niezwykle ciekawą choreografią i w profesjonalnym wykonaniu. Pokaz artystycznych umiejętności zakończyła klasa druga, żegnając symbolicznie kukłę Marzanny przy wtórze skocznych piosenek, śpiewanych w języku polskim i angielskim.

Na koniec wszyscy uczestnicy zakończyli spotkanie wspólnym korowodem.  Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy. Dziękujemy naszym starszym kolegom i koleżankom za zaproszenie!!! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25 19:59:07

We wtorkowe, marcowe popołudnie dzieci z grupy III po raz kolejny wzięły udział w zajęciach w ramach innowacji fizyczno – chemicznej prowadzonej w naszym przedszkolu. Poznały trzy stany skupienia wody. Dowiedziały się w jaki sposóbjeden stan przechodzi w drugi, nazwały te stany i pobawiły się w „szalonych naukowców”. Na początku omówiły właściwości lodu, a następnie przeprowadziły doświadczenie, podczas którego dowiedziały się że lód topi się szybciej w ciepłej wodzie, niż w zimnej. Czyli im wyższa jest temperatura, tym szybciej lód topnieje. Następnie wrzuciły do miski z wodą kawałki lodu i zaobserwowały, że lód utrzymuje się na wodzie, nie topi się. To dowodzi, że lód jest lżejszy od wody. Mali naukowcy zaobserwowali, że woda wrze w temperaturze 100 stopni Celsjusza.  Przeprowadziliśmy kolejne doświadczenie, podczas którego dzieci zaobserwowały skraplanie się pary wodnej na pokrywce przystawionej do czajnika. Woda paruje szybciej, im wyższa temperatura. Stany skupienia wody zależą od temperatury otoczenia. Na zakończenie omówiliśmy poniższy przykład, który usystematyzował wiedzę zdobytą podczas zabawy
i przeprowadziliśmy quiz „Krzesło prawdy”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25 19:57:36

W ostatnim tygodniu gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy wiekowe. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika i oglądały elementy umundurowania. Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród dzieci na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie obowiązku ich przestrzegania. Funkcjonariusz Straży Miejskiej dużą uwagę poświęcił noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślił, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie, dlatego iż stają się wówczas bardziej widoczni przez kierujących pojazdem z odległości nawet kilkudziesięciu metrów.

Goście udzielili dzieciom wielu cennych rad dotyczących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od funkcjonariusza edukacyjne kolorowanki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18 19:35:48

W dniu 20.03.2018r (wtorek) o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie
dla rodziców dzieci z gr. I i II

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18 19:33:14

Dnia 12 i 13 marca br. odbyły się ostatnie, dwa wieczorki literackie z cyklu „Czytanie łączy pokolenia”. W poniedziałkowe popołudnie naszym gościem był tata Mai  - Pan Tomasz, który przeczytał dzieciom dwie bajki „Czerwony Kapturek” oraz „Jaś i Małgosia”. Po wysłuchaniu przedszkolaki wzięły udział w quizie,  a następnie miały przeliczyć elementy związanez Czerwonym Kapturkiem. Natomiast we wtorkowe popołudnie przyszła do nas mama Kuby -  Pani Joanna. Przeniosła dzieci do magicznej krainy Koszutków. Po wysłuchaniu przygód przedszkolaki doskonale poradziły sobie z przygotowanymi zagadkami, a na koniec otrzymały kolorowanki Koszutka. Na zakończenie,  na małych słuchaczy czekał słodki poczęstunek: pierniczki, cukierki, ciasteczka, paluszki oraz pyszna herbata z sokiem. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie podczas realizacji naszych wieczorków literackich.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18 19:28:05