To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności
 

  

 

Archiwum aktualności

25 maja dzieci z grupy III, V i VI miały przyjemność uczestniczyć w wielobarwnym pochodzie postaci z ulubionych bajek i książek. Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 24 i zgromadziła prawdziwe tłumy uczniów oraz przedszkolaków w najróżniejszych przebraniach i charakteryzacjach.

Występy artystyczne pod budynkiem szkoły rozpoczęły wydarzenie i wprowadziły uczestników  w iście bajkowy nastrój. Następnie kolorowy korowód przemaszerował deptakiem i ulicami Bieżanowa. Odwiedziliśmy przyjaciół szkół i przedszkoli: Strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz Komisariat Policji, która w trakcie imprezy dbała o bezpieczeństwo małych księżniczek, piratów, tygrysków czy minionków.

Przechodnie, których mijaliśmy otrzymywali od uczniów szkoły podstawowej zakładki do książek – to pozwoliło nam na prawdziwą reklamę czytelnictwa i wywoływało uśmiechy na twarzy każdej obdarowanej osoby!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27 18:45:13

W poniedziałek 21 maja przedszkolaki z grupy I i II wraz ze swoimi paniami wyruszyły autokarem na wycieczkę do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień egzotyczne zwierzęta   i przepiękne ptaki. Przemierzając alejki ogrodu oglądały z bliska zwierzęta pochodzące z całego świata, poznały ich wygląd i tryb życia.W Mini ZOO przedszkolaki miały możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Mogły je pogłaskać i nakarmić. Oczywiście nie zabrakło czasu na krótki odpoczynek i spożycie posiłku. Ogród zoologiczny to urzekające miejsce do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz ogromna skarbnica wiedzy przyrodniczej. Pobyt w ZOO był dla wszystkich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w uroczym i fascynującym miejscu. Wycieczka była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola, która dostarczyła im wiele radości. Szczęśliwe dzieci powróciły do przedszkola pełne humoru i nowych wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27 18:36:02

W niedzielę, 27 maja, reprezentacja dzieci z grupy IV wystąpiła na Dniach Bieżanowa. Iga i Olek swym występem zachwycili publiczność. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27 18:29:34

16 maja, po przygodach z autokarem  starszaki wyruszyły na „Zielone Przedszkole”. Rabka Zdrój powitała nas słoneczkiem a wesoła, uśmiechnięta i zawsze w dobrym humorze  Pani Gospodyni  już czekała z pysznym obiadkiem. Nikt nie płakał, nie marudził ani w dzień ani w nocy… a czas płynął nieubłagalnie szybko. Tak to już jest, że to co piękne szybko się kończy. Codzienne spacery po Parku Zdrojowym, niezliczone godziny szaleństw na placach zabaw, warsztaty w Muzeum Górali i Zbójników, dyskoteka, film w kinie zostały przez nas zaliczone. Wyjazd trwał 3 dni. Wielką atrakcją, a zarówno sprawdzianem odwagi i samodzielności dla starszaków było samo przebywanie i spanie poza domem w gronie przyjaciół z przedszkola. Wszyscy spisali się na medal.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27 18:10:53

Wśrodę 9 maja, grupa "trzecia" reprezentowała nasze przedszkole w Artystycznym Turnieju Przedszkoli Dzielnicy XII ARTUR. Wykonaliśmy przygotowany taniec i piosenkę "Kolory" z solistkami Asią D. oraz Leną F. Piosenka miała  wyjątkową oprawę, której ważnym elementem były kolorowe stroje.. Solistki bez tremy, pięknie i z wielkim zaangażowaniem wyśpiewywały zwrotki, a pozostali wykonawcy wspólnie dołączali się w rytmiczne refreny, byli również zgraną grupą taneczną. Obserwowanie występów innych przedszkolaków także było miłym spędzeniem czasu. Doceniliśmy ich starania gromkimi oklaskami. Wyzwaniem okazał się też dojazd do Domu Kultury czyli przejazd tramwajem. Dla wielu przedszkolaków była to atrakcja, lecz również sprawdzian z dyscypliny oraz umiejętności kulturalnego zachowania w miejscu publicznym. Kolejne doświadczenie za nami!!! Jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27 18:09:48

Po raz kolejny we wtorkowe popołudnie dzieci z grupy III zgłębiały tajniki lodu. Na początku naszego spotkania sprawdziliśmy  jakie produkty mogą przyśpieszyć topnienie śniegu. W tym celu ustaliliśmy, że produktami, którymi będziemy sprawdzać to (1) cukier, (2) mąka i (3) sól. Do każdego z czterech pojemników włożyliśmy kawałki lodu i przysypaliśmy odpowiednimi produktami. Następnie obserwowaliśmy co dzieje się z lodem. Wynik wykazał, że lód posypany solą najszybciej się topi. Dalej - pod względem tempa topnienia jest cukier i mąka. Podczas drugiego eksperymentu do szklanki wlaliśmy zabarwioną wodę i włożyliśmy ją do zamrażalki. Następnie porównywaliśmy zamarznięty płyn z zabarwioną wodą w innej szklance. Pokazałam dzieciom, że szklankę z lodem można obrócić do góry dnem, a lód nie wypadnie. Dzieci obserwowały roztapianie się lodu w szklance i zauważyły, że skwierczy i puszcza bąbelki. Później zabarwione kostki rozdałam dzieciom i włożyły je do szklanki z wodą (zimną z kranu), a następnie obserwowały roztapianie się lodu. Po roztopieniu się lodu porównywaliśmy ją ze szklanką z samą wodą. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak ich woda w szklance została zabarwiona. Na zakończenie naszego spotkania dzieci dowiedziały się, że lód może przyjmować kształt różnego rodzaju pojemników, w którym zamrozimy wodę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27 17:54:31

KONKURS MATEMATYCZNY „Z MATEMTYKĄ ZA PAN BRAT JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT”

Dnia 15 maja b.r. Gaja D. Dawid K. i Szymon K. z grupy VI wzięły udział w konkursie matematycznym zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 35 w Krakowie. Konkurs miał na celu wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowanie czynności intelektualnych potrzebnych im w codziennych sytuacjach i w dalszej edukacji. Rozbudzanie u dzieci zainteresowań matematyką, ukazanie, iż jej nauka może być dobrą zabawą. Wspieranie dzieci w rozwijaniu ich ciekawości, aktywności i samodzielności. Kształtowanie umiejętności społecznych, porozumiewania się z rówieśnikami, zgodnego funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych oraz odporności emocjonalnej. Pierwsze zadanie polegało na ułożeniu z 11 patyczków trójkąty, wykorzystując wszystkie elementy. Na początku wszyscy ułożyli trzy twierdząc, że więcej się nie da, ale po naprowadzeniu przez jury wszystkim udało się wykonać to zadanie bezbłędnie. Każda grupa otrzymała 20 zł i musiał udać się do sklepu na zakupy. Pozostałe osoby z grupy były kasjerami, które przeliczyły zakupy kupującego i wydawały resztę jeśli zaistniała taka potrzeba. Dzieci także bawiły się w koło fortuny. Na początku losowały pytanie i za każdą prawidłową odpowiedź kręciły kołem i sami przyznawali sobie punkty. Kolejne zadanie polegało na przeliczaniu w zakresie 18 wykorzystując wszystkie karty. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami. Najważniejszym jednak zadaniem w tym konkursie, które zdali bardzo dobrze to umiejętność współpracy. Przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz małe upominki. Gratulujemy serdecznie dzieciom i życzymy im kolejnych sukcesów na dalszych etapach edukacji. Dziękujemy takżerodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu swoich pociech do konkursu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27 17:51:51

Na zaproszenie Taty Szymona z grupy VI starszaki (gr V i VI) udały się na wycieczkę do 8 Brygady Lotnictwa Transportowego w Balicach. Wielkim przeżyciem dla dzieci był ogrom przygotowanych niespodzianek! Jedną z nich był pobyt w hangarze, wejście i zwiedzanie  samolotu wojskowego CASA. Dzieci miały możliwość usiąść za sterami samolotu, w kabinie pilotów!  Po zwiedzaniu hangaru, dzieci udały się na spotkanie ze strażakami lotniskowej straży pożarnej, Na koniec przedszkolaki obserwowały startujące i lądujące samoloty. Niektórzy mieli ochotę wzlecieć nimi w górę, lecz nasza wycieczka dobiegała już końca. W drodze powrotnej dzieciom dopisywały humory - dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do naszego przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-07 09:37:22

SZANOWNI RODZICE !!!

 

W  dniach od 30.04.2018 r. do 16.05.2018r. w godzinach od 7:00 do 15:00
prosimy o potwierdzenie przez Państwa  woli przyjęcia  dziecka w postaci pisemnego oświadczenia.

 

W celu usprawnienia podpisywania dokumentu,
prosimy o przygotowanie nr PESEL dziecka.

 

 

W dniach 02.05.2018 r. oraz 04.05.2018 r. sekretariat będzie nieczynny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-07 09:36:00

W ramach projektu „Przedszkolak – mały miłośnik literatury”, w dniu 24. 04. 2018 r. przedszkolaki z grupy VI wraz z Wychowawcami zorganizowały przedsięwzięcie pt. „Drugie życie książki”, które odbyło się z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Celem akcji było umożliwienie wymiany przeczytanych książek na te, których jeszcze nie znamy. Kształtowanie zainteresowań czytelniczych, ukazanie roli książki w życiu drugiego człowieka oraz przedstawienie właściwego kontaktu z książką. Dzieci, które przyniosły jakąś ciekawą lekturę,  mógły wziąć inną, wybraną  spośród tych, które udało się nam zgromadzić. Dziękuję serdecznie rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizacji tej akcji. Mam nadzieję, że czas spędzony przy książce przyniesie Państwu wiele radości i miłych chwil spędzonych razem

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-07 09:34:04