To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności
 

  

 

Archiwum aktualności

Dnia 25 stycznia br. w grupie VI rozpoczęliśmy cykl zajęć w ramach akcji „Smyki kodują”. Akcja ta nie polega na nauce konkretnego języka programowania, ale ma za zadanie rozwijać logiczne myślenie, które przyda się każdemu młodemu programiście. Dzięki Hello Ruby przedszkolaki dowiedzą się, jak rozkładać duże problemy na małe, jak szukać wzorów, tworzyć plany krok po kroku i podchodzić do wyzwań z głową pełną oryginalnych pomysłów. Na naszym pierwszym spotkaniu poznaliśmy Ruby  - bardzo ciekawą świata dziewczynkę, która nie lubi się poddawać. Jej ulubionym powiedzeniem jest: „A dlaczego?”. Przedszkolaki układały w grupach instrukcje dotyczące: przygotowanie śniadania, pójścia spać oraz zjedzenia kolacji. Rozkładały swoje rysunki na kawałki, a następnie uczyły się rozpoznawać wzorce na podstawie ubrań z szafy Ruby. Programowanie to nic innego tylko mówienie komputerowi krok po kroku, co ma zrobić i w jakiej kolejności. Instrukcje muszą być proste, jasne i dokładne, aby komputer nie popełnił błędów. Dzięki takim ćwiczeniom rozwijane jest myślenie algorytmiczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-29 09:42:39

W dniu 10 stycznia do naszego przedszkola zawitał teatrzyk „Skrzat” z przedstawieniem pt. „O krasnalu, babci i kolorowych kulkach”. Bajka była zabawna i pełna humoru. Świadczyły o tym promienne uśmiechy przedszkolaków oraz żywiołowe reakcje na pojawiających się bohaterów i wartką akcję przedstawienia. Bohaterami byli: dobra i uczynna babcia Danuta, krasnalek, który martwił się nadchodzącą jesienią, gdyż nie miał ciepłego ubranka, piesek Azorek oraz kot postnik o imieniu Mruczek. Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec przedstawienia aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Niecierpliwie czekamy na kolejne spotkanie z aktorami.

Historia „O krasnalu, babci i kolorowych kulkach” uczy nas, że nie wolno zabierać czegoś, co do nas nie należy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15 10:06:01

Po raz trzeci 11 stycznia br. literatura dziecięca zagościła w naszej grupie. Wieczorek literacki poprowadziła Mama Szymona – Pani Ewelina. Przedszkolakom Pani Ewelina przeczytała fragment książki M. Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik”, który otrzymała od cioci w wieku ośmiu lat. Dzieci z wielką uwagą oraz ciekawością słuchały historii Plastusia i jego przyjaciół z piórnika. Mali słuchacze zapoznali się z nowymi słowami: stalówka, scyzoryk, który kiedyś służył do strugania ołówka. Po wysłuchaniu dzieci otrzymały piękne kolorowanki związane
z czytaną książką. Na zakończenie naszego wieczorku na małych słuchaczy czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy Mamie Szymona za udział i włączenie się w cykl wieczorków literackich prowadzonych w naszej grupie w ramach kampanii „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15 10:04:32

Zapraszamy dzieci z naszego przedszkola na "Bal karnawałowy" ,
w dniu 30.01.2018r.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11 10:04:40

Wesoły Uniwersytet
Warsztaty "Kosmos i Wszechświat" odbędą się 25.01.2018r.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11 10:02:36

Po raz kolejny 19 grudnia, we wtorkowe przedpołudnie  przedszkolaki zamieniły się w małych naukowców. Zgłębialiśmy prawa fizyki przy pomocy balonów. Najpierw dzieci na podstawie dwóch balonów i wagi wykonanej z patyka, wykonały doświadczenie, dzięki któremu dowiedziały się, że powietrze posiada masę. Następnie umieściły balony na butelce i włożyły ją do garnuszka z zimną wodą.  Molekuły zaczęły zbliżać się do siebie, powietrze kurczyło się w balonie. W kolejnym eksperymencie włożyły butelkę do ciepłej wody, co spowodowało, że cząsteczki powietrza odsuwały się od siebie, powietrze zwiększało swoją objętość, rozszerzając się - powiększało balon. Rozszerzanie się i kurczenie powietrza powoduje odpowiednio powiększanie i zmniejszanie się balonu. Kolejne nasze doświadczenie dotyczyło elektryzowania się przedmiotów. Dzieci pocierały balony o szalik, a następnie przykładały go do skrawków papierków, włosów i obserwowały zachodzące zjawiska. Na zakończenie naszego spotkania wlaliśmy do butelki ocet, a do balonu wsypaliśmy sól. Nałożyliśmy balon na butelkę i sól znalazła się w butelce z octem. W wyniku reakcji chemicznej balon zwiększył swoją objętość. Na dziecięcych twarzach widać było zaciekawienie, radość i uśmiech. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnych spotkań chemiczno - fizycznych

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-02 14:44:23

DRUGI WIECZOREK LITERACKI W GRUPIE VI

Po raz drugi 18 grudnia br. literatura dziecięca zagościła w naszej grupie. W tym świątecznym okresie wieczorek literacki poprowadziła Mama Dawidka – Pani Urszula. Małym słuchaczom Pani Urszula przeczytała dwa opowiadania: Joanny Papuzińskiej „Agnieszka opowiada bajkę” i A. A. Milne „ Przygody Kubusia Puchatka” – „Urodziny Kłapouchego”. Dzieci z wielką uwagą, ciekawością oraz wypiekami na twarzy słuchały czytanych opowiadań. Po wysłuchaniu dzieci wzięły udział w quizie, z którym doskonale sobie poradziły, o czym świadczą otrzymane małe nagrody - „naklejki”. Na zakończenie naszego wieczorku mali czytelnicy wzmocnili się świątecznymi pierniczkami i herbatką z sokiem malinowym. Dziękujemy Mamie Dawidka za udział i włączenie się w cykl wieczorków literackich prowadzonych w naszej grupie, w ramach kampanii „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19 19:34:46

XV Krakowski Jubileuszowy Konkurs Tradycyjnej Pieśni i Piosenki Polskiej z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

 

W listopadzie w Młodzieżowym Domu Kultury „Domu Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego odbył się XV Krakowski Konkursu Tradycyjnej Piosenki i Pieśni i Piosenki Polskiej z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. W konkursie udziały udział przedszkolaki z grupy IV i V.  

Dzieci z grupy V zaśpiewały pieśń „Czerwona róża”, a przedszkolaki z grupy IV zaprezentowały pieśń „Płynie Wisła”.

Nasze przedszkolaki zajęły I miejsce!!!!!!!!!!!!! GRATULUJEMY!!!!! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18 09:10:46

W dniu 11.12.2017 r.  nasze Przedszkole odwiedził  Pan Andrzej Suwała - pszczelarz z Białopola prowadzący własną pasiekę.

Aby przybliżyć dzieciom życie pracowitych pszczół, nasz gość przywiózł ze sobą różne plansze i  zdjęcia. Warsztaty edukacyjne poświęcone były świecą woskowym, czyli jak pszczoły pomogły rozświetlić świat. Dzieci dowiedziały się jak powstaje pszczeli wosk  i do czego jest wykorzystywany oraz jak powstają świece. W części warsztatowej przedszkolaki samodzielnie wykonały i ozdobiły świece z wosku, które zabrały na pamiątkę do domów. Spotkanie z Panem Pszczelarzem było bardzo ciekawe!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18 09:09:29

12 grudnia dzieci, nauczycielki oraz rodzice z grupy IV zebrali się aby wspólnie spędzić czas podczas przedświątecznego spotkania przy choince. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały zimowy występ prezentując swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie. Dzieci wcieliły się w rolę śnieżynek, jak zwykle zachwycając strojami. Mali artyści swoimi wierszykami, dobrymi radami na nadchodzący czas Świąt oraz szczerymi życzeniami, z dużą dozą humoru przywołali ducha Świąt. Goście i występujący korzystając z podniosłej atmosfery połamali się opłatkiem składając sobie życzenia.

Zimowy występ przedszkolaków uatrakcyjnił przepiękny taniec Śnieżynek z chustami, który zachwycił przybyłych. Poza tym wesołe piosenki świąteczne i tradycyjne kolędy skradły serca dorosłych.  Jak zwykle nie zabrakło także specjalnie przygotowanej na te okazję piosenki w języku angielskim, którego dzieci uczą się na co dzień.

Na koniec zebrani zasiedli do symbolicznego stołu wigilijnego biorąc udział w przygotowanym poczęstunku. Wspaniała atmosfera udzieliła się każdemu, miło otwierając nas na nadchodzący czas wspólnego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18 09:07:15