To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności
 

  

 

Archiwum aktualności

Dnia 29 XI w ramach projektu czytelniczego „Przedszkolak – mały miłośnik literatury” odbyło się w naszej grupie czytanie na dywanie. Przedszkolaki wygodnie położyły się na przyniesionych z domu poduszkach i wysłuchały bajki pt. „Opowieść filmowa Kubusia Puchatka”, czytanej przez znanego aktora Artura Barcisia. Ta forma literacka ma zapoznać przedszkolaki ze  znanymi bajkami, czytanymi przez sławne osoby. Dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści, a następnie doskonale poradziły sobie z zagadkami związanymi z treścią utworu. Na małych słuchaczy po zakończeniu akcji czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03 09:33:25

Dnia 19 listopada b.r. dzieci z gr. III i VII pojechały do Teatru Groteska, aby zobaczyć spektakl oparty na znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Przedstawiona przez aktorów w wesoły i żartobliwy sposób opowieść przedstawiała losy tytułowego Brzydkiego Kaczątka. Różniło się ono od pozostałych kaczątek, dlatego było wyśmiewane i gorzej traktowane. Czuło się niepotrzebne i niekochane. Twierdziło, że świat kocha tylko pięknych. Dzieci dowiedziały się, że najważniejsze jest posiadanie dobrego serca. „Brzydkie kaczątko” jest bajką, która uczy tej prawdy. Oprócz tytułowego Brzydkiego kaczątka na scenie pojawiły się również inne barwne postacie takie jak: mama kaczka z kaczątkami, kura, kotek oraz poruszające się z niezwykła gracją łabędzie. W przedstawieniu aktorzy używali kukiełek oraz innych ciekawych rekwizytów, które przyciągały uwagę dzieci i przywoływały na ich twarzach uśmiech. Na uwagę zasługiwała również piękna scenografia.
Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie widzom. Dzieci po spektaklu nagrodziły aktorów gromkimi brawami i już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu do teatru.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:27:43

Ala z gr. III  wzięła udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Centrum Młodzieży im. Dr. H. Jordana w Krakowie. Celem konkursu było poznanie polskich legend, rozbudzenie inwencji twórczej oraz kreatywności wśród dzieci, a także rozwijanie wyobraźni, pomysłowości oraz indywidualnych zdolności plastycznych. Ala wykonała pracę na temat Skarbnika – ducha kopalni. Gratulujemy Ali wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:25:16

14 listipada dzieci z grupy IV  wzięły udział w  projekcie  edukacji ekologicznej w zakresie ochrony przyrody pt.; "Robimy tlen – drzewa dla Krakowa".

Celem projektu była poprawa jakości powietrza w Krakowie - ma się zwiększyć ilość terenów zadrzewionych w mieście, podnieść świadomość ekologiczna mieszkańców Krakowa, itp.

W ramach projektu dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w trakcie których poznały rolę i znaczenie drzew w przyrodzie oraz korzyści jakie dzięki drzewom otrzymują jego mieszkańcy.
Zakończeniem zajęć było wspólne posadzenie  brzozy w ogrodzie przedszkolnym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:18:12

Od października do grupy 5 przychodzi wolontariuszka z Hiszpanii - Núria Gonzalez Solano. Jest młodą, pełną pomysłów osobą. Núria wnosi wiele dobrego do zajęć z dziećmi. To na przykład: ciekawe tematy; opowieści o kulturze i tradycji Hiszpanii, rysowanie flag, nauka słówek, piosenek i tańców z Hiszpanii, zajęcia na temat wartości i zasad, których dzieci i tak uczą się w przedszkolu  (uprzejmości, mycia rąk, pomagania innym...).

Pobyt wolontariusza w przedszkolu z założenia wzbogacić ma codzienne zajęcia o dodatkowe treści. Celem projektu jest propagowanie wielokulturowości i tolerancji wśród małych dzieci. Szczegółowy program ustalany jest wspólnie przez nauczycieli i wolontariusza. Razem decydują o tym, co jest w danej chwili najbardziej potrzebne, co zainteresuje konkretną grupę dzieci. Ważne jest to, co dany gość może wnieść swoją osobowością, jeden będzie przecież bardziej uzdolniony plastycznie czy ruchowo, inny muzycznie.

Poprzez wspólnie spędzony czas (warsztaty, zajęcia, gry i zabawy edukacyjne) dzieci mają możliwość poznania tradycji, kultury i zwyczajów panujących w innych krajach. Jest to ciekawe doświadczenie dla całej grupy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:07:14

W naszym przedszkolu dzieci ze wszystkich grup

9. 11. 2018 r. o godz. 11:11 zaśpiewały wspólnie Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Celem działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej,

zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie,

w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

Następnie dzieci z IV grupy zaśpiewały pieśni patriotyczne  "Przybyli ułani", "Pływnie Wisła, płynie", "Legionista".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:05:12

W dniu 6 listopada do naszego przedszkola zawitał teatrzyk „Skrzat” z przedstawieniem pt. „Kłopoty sroczki”. Wszyscy wiedzą, że Sroczki lubią błyskotki, dlatego na naszą bohaterkę padło oskarżenie o kradzież złotego łańcuszka Sowy. Z tego powodu Sroczkę wyrzucono z lasu. Na szczęście wszystko się wyjaśniło - zwierzęta przeprosiły Sroczkę i pozwoliły jej wrócić do swojego domu, a w ramach przeprosin urządziły wielkie przyjęcie! Przedszkolaki zapamiętały, że nie powinno się nikogo bezpodstawnie oskarżać i zbyt pochopnie oceniać, a także oskarżać nie mając ku temu dowodów. Podczas całego przedstawienia na buziach dzieci dało się zauważyć wielkie zainteresowanie. Mali widzowie po przedstawieniu nagrodzili gromkimi brawami aktorów.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08 09:22:48

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-07 15:12:27

"Pierwsze koty za płoty", można by tak powiedzieć czyli nasze pierwsze przedstawienie grupy siódmej "Kolorowe Listki", już za nami. Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze oraz krótkie inscenizacje o tematyce jesiennej. Przygotowania trwały dość długo. Częste nieobecności dzieci zmuszały do stałego zastępowania przedszkolaków, ale zaangażowanie dzieciaków spowodowało, że rodzicom chyba się podobało. My, najbardziej lubimy piosenkę "Jesienne grzybobranie" i nadal chętnie ja śpiewamy. Listki użyte do tańca były samodzielnie wymalowane farbkami za pomocą gąbki. To była fajna zabawa a listki wyszły śliczne i każdy inny. Do zobaczenia przy następnym przedstawieniu!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-07 14:52:36

W dniu 29 października dzieci z gr IV i V uczestniczyły w warsztatach lalkarskich „Zrób sobie królową” w krakowskiej księgarni Bon Ami w ramach projektu „Co autorom w głowach siedzi” Fundacji Burza Mózgów. Warsztaty prowadziła pani Anna Kaszuba-Dębska.

Potrzeba aktywowania do twórczego działania i edukacja nie tylko w zakresie promocji czytelnictwa, ale również edukacji artystycznej, poprzez wprowadzanie nowych metod pracy (monotypia, typografia, collage) dla grup dzieci, to główne cele projektu. Dzięki twórczemu charakterowi zajęć dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdobywają nowe umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc. Każdy przedszkolak zrobił swoją lalkę - królową. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-07 14:49:59