IM. MARII KONOPNICKIEJ

Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Pt: „Malarska wizja utworów Marii Konopnickiej”

1. Organizator konkursu:

Samorządowe Przedszkole nr 176 im Marii Konopnickiej w Krakowie

1. Cele uczestnictwa:

• przybliżenie sylwetki patrona przedszkola - Marii Konopnickiej,

• propagowanie czytelnictwa,

• rozwijanie wrażliwości estetycznej,

• wyzwalanie twórczej ekspresji,

• kultywowanie tradycji przedszkola,

• popularyzacja wśród dzieci różnorodnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi,

• integracja rodziców i włączenie ich w życie przedszkola,

• stwarzanie okazji do wspólnego spędzania czasu rodzica z dzieckiem,

• odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego.

1. Zasady uczestnictwa:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i rodziców.

1. Zadaniem uczestników jest wykonanie jednej pracy plastycznej ilustrującej dowolnie wybrany utwór Marii Konopnickiej (prosimy nie kopiować ilustracji z książek).

1. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w formacie A3, techniką dowolną.

1. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami wykonanymi przez dziecko wraz z rodzicem.

1. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

• 3 – 4 latki

• 5 – 6 latki

1. Prace powinny posiadać na odwrocie metryczkę z imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem autora i dostarczone do Organizatora wraz z Załącznikiem nr 1.

1. O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja konkursowa.

1. Komisję powołuje Organizator.

1. Kryteria oceny pracy:

1. Zgodność z tematem.

1. Oryginalność.

3) Interpretację własną tematu - pomysłowość.

4) Walory artystyczne.

1. Zgłoszenia i terminy:

1) Prace wraz z wypełniona metryczką należy dostarczyć osobiście do nauczycieli z GR. II i VI:

2. Termin dostarczenia prac upływa: 5 – 20 maj 2022r.

3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi: 22 maja 2022 r.

1. Nagrody dla laureatów.

W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane I, II, III miejsce. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

1. Informacje dodatkowe:

1. Przekazując prace na konkurs, uczestnik zgadza się na umieszczenie pracy na stronie internetowej Przedszkola nr 176

2. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.

4. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

5. Koordynatorzy konkursu : Magdalena Czepiel, Małgorzata Kucemba - BilińskaTel. / fax 12 658 56 95;

6. Zgłoszenie na konkurs wiąże się z akceptacją klauzuli :

- wyrażam zgodę, na publikację wizerunku mojego dziecka na potrzeby dokumentacji i celów promocyjnych konkursu na stronach internetowych organizatora;

- wyrażam zgodę na przetwarzanie przez organizatora konkursu danych osobowych mojego dziecka w celach wynikających z organizacji konkursu zgodnie z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego, Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. (RODO) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2018r., poz. 1000),

- wyrażam zgodę na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie nadesłanej przez moje dziecko pracy konkursowej w materiałach promocyjnych związanych z konkursem, prezentacjach pokonkursowych w różnych formach utrwaleń.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU