Innowacja Pedagogiczna

rok temu

Zajęcia plastyczne w przedszkolu pełnią szczególną rolę. Kształtują i rozwijają wrażliwość na piękno kształtów i barw otaczającej rzeczywistości. Wzbogacają aktywność umysłową, pobudzają wyobraźnię i wyzwalają inicjatywę twórczą, kształtują osobowość oraz wzbogacają przeżycia. Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka. Realizacja innowacji z pewnością przyczyni się do ogólnego rozwoju dziecka, umożliwi mu aktywne poznawanie świata zgodnie z jego potrzebami, zainteresowaniami, zdolnościami i dążeniami poprzez zabawy plastyczne uwzględniające kreatywność, indywidualizm, swobodną ekspresję oraz różnorodność technik plastycznych. Atmosfera zajęć odbywa się w serdecznej atmosferze, co ma wpływ na integrację rówieśniczą i współpracę w grupie. Uczestnicy innowacji wyrażają swoje emocje i przeżycia w sposób twórczy. Poznają różne techniki plastyczne, przedszkolaki chętnie spędzają czas wolny w sposób twórczy.