Strona głowna  /  Innowacja językowa
Innowacja językowa

Przedszkolaki z grupy VI  w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Bajeczny angielski” rozwijają swoje  zainteresowania językiem angielskim, poprzez poznawanie anglojęzycznej literatury dziecięcej, a w szczególności przedszkolnych rymowanek. Dzieci nauczyły się rymowanki „Five little monkeys”, poznały nowe słownictwo, a następnie spróbowały przedstawić ową rymowankę poprzez śpiewaną inscenizację. Dzieci słuchały również bajek w języku angielskim, jedną z nich była bajka ” Ten play hide – and – seek” Penny Dale. Następnie każde dziecko wybrało sobie jedno ze zwierzątek występujących w bajce, a następnie ulepiło to zwierzątko z masy solnej. Dzieci aktywnie biorą udział w czytaniu danej bajki poprzez odpowiadanie na pytania, przewidywani co wydarzy się dalej, próbie tłumaczeni fragmentów w oparciu o kontekst oraz ilustracje. Wszyscy mamy przy tym mnóstwo frajdy i dużą satysfakcję.

Ostatnia aktualizacja: 2015-10-25