Drodzy Rodzice!!! Kochane Przedszkolaki!!!

Przed nami niezwykle twórcze i atrakcyjne wydarzenie!!!

nasze przedszkolaki wraz z rodzicem/opiekunem prawnym
do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM
w ramach pilotażowego programu
z zakresu doradztwa zawodowego w przedszkolach
„POZNAJĘ, DOŚWIADCZAM, WYBIERAM…
- WĘDRÓWKA PO ŚWIECIE ZAWÓDÓW”

• Organizator Konkursu: Samorządowe Przedszkole nr 13, Samorządowe Przedszkole nr 14, Samorządowe Przedszkole nr 45, Samorządowe Przedszkole nr 117, Samorządowe Przedszkole nr 144, Samorządowe Przedszkole nr 163, Samorządowe Przedszkole nr 176, oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 117, oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 137.
  • Inicjator Konkursu: Urząd Miasta Krakowa Wydział Edukacji we współpracy
    ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym oraz z przedszkolami biorącymi udział w pilotażowym programie
    z zakresu doradztwa zawodowego dla przedszkoli.

Pilotażowy program otrzymał wsparcie Prezydenta Miasta Krakowa poprzez udzielenie Konkursowi partnerstwa Miasta Krakowa.

Cele konkursu to:

• Kształtowanie pozytywnego wizerunku krakowskich szkół branżowych i technicznych.
  • Zapoznanie dzieci i rodziców ze światem zawodów z krakowskich szkół.
  • Uwrażliwienie uczestników konkursu na sprawy związane z wyborem zawodu.
  • Wzmacnianie więzi między dzieckiem, a rodzicem/opiekunem prawnym poprzez wspólne spędzanie czasu.
  • Rozwój kreatywności, zdolności manualnych i umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń wśród uczestników konkursu.

Konkurs plastyczny skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, wraz
z rodzicem/opiekunem prawnym, z przedszkoli biorących udział w pilotażowym programie
z zakresu doradztwa zawodowego „Poznaję, doświadczam, wybieram… - wędrówka po świecie zawodów”, czyli z:

• Samorządowego Przedszkola nr 13,
  • Samorządowego Przedszkola nr 14,
  • Samorządowego Przedszkola nr 45,
  • Samorządowego Przedszkola nr 117,
  • Samorządowego Przedszkola nr 144,
  • Samorządowego Przedszkola nr 163,
  • Samorządowego Przedszkola nr 176,
  • oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 117,
  • oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 137.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej zawód w kierunku, którego kształcą krakowskie szkoły branżowe i techniczne.

Praca powinna odzwierciedlać wiedzę dziecka oraz rodzica/opiekuna prawnego na temat przedstawianego zawodu. Powinna też koncentrować się na pozytywnych aspektach danego zawodu. Z pracy musi wynikać informacja, która szkoła była inspiracją do jej wykonania.

W ramach konkursu należy przygotować pracę plastyczną techniką „kolaż”.

Pracę należy wykonać w formacie A3.

Składanie prac konkursowych odbywa się w terminie 1-18 czerwca 2021 r.

Dla laureatów czekają ciekawe nagrody, a zwieńczeniem Konkursu będzie wystawa nagrodzonych prac plastycznych w Holu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa
na pl. Wszystkich Świętych.

Szczegółowe informację zawarte są w Regulaminie Konkursu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!