Spotkanie z pisarką grupy III i IV

24 kwietnia dzieci z gr. III i IV udały się na wycieczkę do Dworu Czeczów na spotkanie z Agnieszką Urbańską, autorką książek dla najmłodszych. Spotkanie nosiło tytuł „Krówka i piesek bawią się do łez”. Podczas spotkania autorka zapoznała dzieci ze zwierzęcymi bohaterami ze swoich książek i porozmawiała z przedszkolakami o ludzkich cechach, które przypisujemy zwierzętom. Poruszyła też temat stereotypów, którym tak łatwo ulegamy. W tej rozmowie pomogły jej prosiak Pysiek i piesek Lejek, bohaterowie jej książek. Pisarka ukazała, że wyobraźnia nie zna żadnych granic, a zwyczajne przedmioty codziennego użytku mogą stać się fascynującymi bohaterami literackimi. Na zakończenie Pani Agnieszka zwróciła małym słuchaczom uwagę na to, jak ważne jest, by pomagać sobie nawzajem i używać zwrotów grzecznościowych. Przedszkolaki pełni wrażeń ze spotkania powróciły do przedszkola.