Teatrzyk w przedszkolu

Dnia 13 marca b.r. przedszkolaki zobaczyły przedstawienie pt: „W cieniu topolowego liścia”. Na początku na scenie pojawił się Zajączek, bojący się wszystkiego. Bał się krowy, psa Burka oraz konika Siwka. Skrzat tłumaczył mu, że te zwierzątka nic mu nie zrobią i nie musi się ich obawiać, a najlepiej jak ich pozna to przestanie się bać. W życiu tak jest, iż biomy się rzeczy, ludzi których nie znamy. Następne na scenie pojawił się Truteń, rozrzucający po lesie śmieci, rzucający szklanymi butelkami w drzewo. Nie słuchał Skrzata, który tłumaczył mu, że tak nie wolno postępować. Truteń z nim się nie zgadzał gdyż dzieci odwiedzający las tak postępują. Skrzacik pokazał przyjacielowi jak należy dbać o ład i porządek i wspólnie posegregowali śmieci do odpowiednich pojemników. Ostatnim bohaterem w przedstawieniu był Miś, który chciał wybrać się na rowerze do miasta. Niestety Miś nie znał przepisów drogowych i Pan policjant nie zgodził się na jego wycieczkę. Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły zasady ruchu drogowego.Przedszkolaki doskonale poradziły sobie ze znajomością znaków drogowych. Czas minął nam szybko i przyjemnie.