Teatrzyk w przedszkolu

Dnia 6 lutego w  naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Muzyczne podróże po Krakowie”. Podczas spektaklu młodsze przedszkolaki zdobyły nowe wiadomości, zaś starszaki utrwaliły swoją wiedzę na temat naszego pięknego miasta. Dzieci przypominały sobie nazwy zabytków, które mogą spotkać podczas spaceru uliczkami Krakowa np. Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki. Dowiedziały się także skąd pochodzi nazwa Sukiennice, kiedyś w tym miejscu sprzedawano tkaniny czyli sukna na ubrania. W dzisiejszych czasach możemy tam kupić pamiątki. Zobaczyły jak wygląda tradycyjny strój krakowski. Poznały legendę „O smoku wawelskim” w wersji wokalnej. Dzieci miały okazję włączyć się do wspólnego śpiewania piosenki „Płynie Wisła, płynie”. Na zakończenie aktorzy przedstawili historię „Hejnału Mariackiego” i wyjaśniły dzieciom dlaczego podczas grania w pewnym momencie się urywa. Dzieci podziękowały aktorom gromkim brawami i zaprosiły na kolejne spotkanie.