Tauron Arena

Dzieci  z grupy IV i VI w bieżącym półroczu biorą udział w programie „Akademia Przedszkolaka”. Głównym celem akcji jest zainteresowanie najmłodszych systematyczną aktywnością fizyczną. Przedszkolaki co dwa tygodnie uczestniczą w zajęciach ruchowych, prowadzonych na Tauron Arenie przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dzieci z wielką radością i chęcią uczestniczą w zabawach i grach. Dzięki nim przedszkolaki podnoszą swoją sprawność fizyczność, zwinność oraz szybkość. Uczą się współdziałać w zespole podczas zawodów i gier, a także jak należy sobie radzić z porażka podczas przegranej. Proponowane ćwiczenia mają charakter ogólnorozwojowy, zabawowy, rekreacyjny i dostosowane są do możliwości dzieci. Przedszkolaki wracają z zajęć zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy i pytają się kiedy znów będą mogli pojechać.