Spektakl teatralny

Dnia 19 listopada b.r. dzieci z gr. III i VII pojechały do Teatru Groteska, aby zobaczyć spektakl oparty na znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Przedstawiona przez aktorów w wesoły i żartobliwy sposób opowieść przedstawiała losy tytułowego Brzydkiego Kaczątka. Różniło się ono od pozostałych kaczątek, dlatego było wyśmiewane i gorzej traktowane. Czuło się niepotrzebne i niekochane. Twierdziło, że świat kocha tylko pięknych. Dzieci dowiedziały się, że najważniejsze jest posiadanie dobrego serca. „Brzydkie kaczątko” jest bajką, która uczy tej prawdy. Oprócz tytułowego Brzydkiego kaczątka na scenie pojawiły się również inne barwne postacie takie jak: mama kaczka z kaczątkami, kura, kotek oraz poruszające się z niezwykła gracją łabędzie. W przedstawieniu aktorzy używali kukiełek oraz innych ciekawych rekwizytów, które przyciągały uwagę dzieci i przywoływały na ich twarzach uśmiech. Na uwagę zasługiwała również piękna scenografia.
Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie widzom. Dzieci po spektaklu nagrodziły aktorów gromkimi brawami i już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu do teatru.