Mali Odkrywcy

Po raz kolejny we wtorkowe popołudnie dzieci z grupy III zgłębiały tajniki lodu. Na początku naszego spotkania sprawdziliśmy  jakie produkty mogą przyśpieszyć topnienie śniegu. W tym celu ustaliliśmy, że produktami, którymi będziemy sprawdzać to (1) cukier, (2) mąka i (3) sól. Do każdego z czterech pojemników włożyliśmy kawałki lodu i przysypaliśmy odpowiednimi produktami. Następnie obserwowaliśmy co dzieje się z lodem. Wynik wykazał, że lód posypany solą najszybciej się topi. Dalej - pod względem tempa topnienia jest cukier i mąka. Podczas drugiego eksperymentu do szklanki wlaliśmy zabarwioną wodę i włożyliśmy ją do zamrażalki. Następnie porównywaliśmy zamarznięty płyn z zabarwioną wodą w innej szklance. Pokazałam dzieciom, że szklankę z lodem można obrócić do góry dnem, a lód nie wypadnie. Dzieci obserwowały roztapianie się lodu w szklance i zauważyły, że skwierczy i puszcza bąbelki. Później zabarwione kostki rozdałam dzieciom i włożyły je do szklanki z wodą (zimną z kranu), a następnie obserwowały roztapianie się lodu. Po roztopieniu się lodu porównywaliśmy ją ze szklanką z samą wodą. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak ich woda w szklance została zabarwiona. Na zakończenie naszego spotkania dzieci dowiedziały się, że lód może przyjmować kształt różnego rodzaju pojemników, w którym zamrozimy wodę.