Dzieciaki Sadzeniaki

Dnia 27 marca b.r. dzieci z grupy VI gościły swoich kolegów z klasy I B ze Szkoły Podstawowej nr 24. Przedszkolaki zaprosiły uczniów na spotkanie pt: „Dzieciaki sadzeniaki”. Dzieci powitały gości piosenką o tematyce wiosennej pt: „To już jest wiosna”. Następnie odbyła się krótka pogadanka na temat życia roślin, warunków jakie są im niezbędne, a także zapoznanie z nasionami, które będą sadzone. Omówiliśmy poszczególne etapy sadzenia roślinek z wykorzystaniem ilustracji. Później dzieci wzięły udział w rozwiązywaniu zagadek, z którymi doskonale sobie poradziły. Podsumowaliśmy nasze wiadomości na temat życia roślin oglądając krótki film z serii Rodzina Pytalskich – Rośliny. Następnie  dzieci udały się na swoje przygotowane stanowiska gdzie ozdabiały swoje doniczki, wypełniały ziemią, a następnie sadziły wybrane przez siebie roślinki: rzeżuchę, koper, pietruszkę, szczypior, jęczmień. Po zasadzeniu podlały, a następnie odłożyły na słoneczne miejsce aby dobrze rosły. Po uporządkowaniu miejsca pracy pożegnaliśmy naszych kolegów i złożyliśmy im życzenia na zbliżające się Święta Wielkanocne.