To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności
 

  

 

Archiwum aktualności

W naszym przedszkolu już na dobre „zapachniało” zbliżającymi się świętami. Tuż przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Choinka wyglądała prześlicznie. Jak co roku udekorowaliśmy hol i korytarz przedszkolny dekoracjami świątecznymi, a przy choince ustawiliśmy szopkę. Ileż było radości wśród dzieci  a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.

Była to kolejna okazja do rozmów o naszych polskich tradycjach i związanych z nimi uczuciami. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia przypominają nam o wzajemnym szacunku, miłości, empatii i grzecznym zachowaniu nie tylko przy okazji  świąt lecz przede wszystkim każdego dnia.

Nasze przedszkolaki już od jakiegoś czasu przygotowują się  do świątecznych przedstawień dla rodziców i bliskich. Dzięki temu już od jakiegoś czasu My wszyscy w naszej grupie czujemy magię zbliżających się świąt. Wspaniale :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-12 15:13:46

 Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Wszystkie dzieci  wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie dzieci przygotowały piosenkę którą będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez dzieci  prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci.

A prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, ale również książki, kredki  no i  słodycze.Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11 15:05:47

W ostatnim tygodniu gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy wiekowe. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika i oglądały elementy umundurowania. Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród dzieci na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie obowiązku ich przestrzegania. Funkcjonariusz Straży Miejskiej dużą uwagę poświęcił noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślił, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie, dlatego iż stają się wówczas bardziej widoczni przez kierujących pojazdem z odległości nawet kilkudziesięciu metrów.

Goście udzielili dzieciom wielu cennych rad dotyczących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03 09:35:30

Dnia 29 XI w ramach projektu czytelniczego „Przedszkolak – mały miłośnik literatury” odbyło się w naszej grupie czytanie na dywanie. Przedszkolaki wygodnie położyły się na przyniesionych z domu poduszkach i wysłuchały bajki pt. „Opowieść filmowa Kubusia Puchatka”, czytanej przez znanego aktora Artura Barcisia. Ta forma literacka ma zapoznać przedszkolaki ze  znanymi bajkami, czytanymi przez sławne osoby. Dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści, a następnie doskonale poradziły sobie z zagadkami związanymi z treścią utworu. Na małych słuchaczy po zakończeniu akcji czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03 09:33:25

Dnia 19 listopada b.r. dzieci z gr. III i VII pojechały do Teatru Groteska, aby zobaczyć spektakl oparty na znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Przedstawiona przez aktorów w wesoły i żartobliwy sposób opowieść przedstawiała losy tytułowego Brzydkiego Kaczątka. Różniło się ono od pozostałych kaczątek, dlatego było wyśmiewane i gorzej traktowane. Czuło się niepotrzebne i niekochane. Twierdziło, że świat kocha tylko pięknych. Dzieci dowiedziały się, że najważniejsze jest posiadanie dobrego serca. „Brzydkie kaczątko” jest bajką, która uczy tej prawdy. Oprócz tytułowego Brzydkiego kaczątka na scenie pojawiły się również inne barwne postacie takie jak: mama kaczka z kaczątkami, kura, kotek oraz poruszające się z niezwykła gracją łabędzie. W przedstawieniu aktorzy używali kukiełek oraz innych ciekawych rekwizytów, które przyciągały uwagę dzieci i przywoływały na ich twarzach uśmiech. Na uwagę zasługiwała również piękna scenografia.
Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie widzom. Dzieci po spektaklu nagrodziły aktorów gromkimi brawami i już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu do teatru.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:27:43

Ala z gr. III  wzięła udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Centrum Młodzieży im. Dr. H. Jordana w Krakowie. Celem konkursu było poznanie polskich legend, rozbudzenie inwencji twórczej oraz kreatywności wśród dzieci, a także rozwijanie wyobraźni, pomysłowości oraz indywidualnych zdolności plastycznych. Ala wykonała pracę na temat Skarbnika – ducha kopalni. Gratulujemy Ali wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:25:16

14 listipada dzieci z grupy IV  wzięły udział w  projekcie  edukacji ekologicznej w zakresie ochrony przyrody pt.; "Robimy tlen – drzewa dla Krakowa".

Celem projektu była poprawa jakości powietrza w Krakowie - ma się zwiększyć ilość terenów zadrzewionych w mieście, podnieść świadomość ekologiczna mieszkańców Krakowa, itp.

W ramach projektu dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w trakcie których poznały rolę i znaczenie drzew w przyrodzie oraz korzyści jakie dzięki drzewom otrzymują jego mieszkańcy.
Zakończeniem zajęć było wspólne posadzenie  brzozy w ogrodzie przedszkolnym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:18:12

Od października do grupy 5 przychodzi wolontariuszka z Hiszpanii - Núria Gonzalez Solano. Jest młodą, pełną pomysłów osobą. Núria wnosi wiele dobrego do zajęć z dziećmi. To na przykład: ciekawe tematy; opowieści o kulturze i tradycji Hiszpanii, rysowanie flag, nauka słówek, piosenek i tańców z Hiszpanii, zajęcia na temat wartości i zasad, których dzieci i tak uczą się w przedszkolu  (uprzejmości, mycia rąk, pomagania innym...).

Pobyt wolontariusza w przedszkolu z założenia wzbogacić ma codzienne zajęcia o dodatkowe treści. Celem projektu jest propagowanie wielokulturowości i tolerancji wśród małych dzieci. Szczegółowy program ustalany jest wspólnie przez nauczycieli i wolontariusza. Razem decydują o tym, co jest w danej chwili najbardziej potrzebne, co zainteresuje konkretną grupę dzieci. Ważne jest to, co dany gość może wnieść swoją osobowością, jeden będzie przecież bardziej uzdolniony plastycznie czy ruchowo, inny muzycznie.

Poprzez wspólnie spędzony czas (warsztaty, zajęcia, gry i zabawy edukacyjne) dzieci mają możliwość poznania tradycji, kultury i zwyczajów panujących w innych krajach. Jest to ciekawe doświadczenie dla całej grupy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:07:14

W naszym przedszkolu dzieci ze wszystkich grup

9. 11. 2018 r. o godz. 11:11 zaśpiewały wspólnie Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Celem działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej,

zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie,

w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

Następnie dzieci z IV grupy zaśpiewały pieśni patriotyczne  "Przybyli ułani", "Pływnie Wisła, płynie", "Legionista".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:05:12

W dniu 6 listopada do naszego przedszkola zawitał teatrzyk „Skrzat” z przedstawieniem pt. „Kłopoty sroczki”. Wszyscy wiedzą, że Sroczki lubią błyskotki, dlatego na naszą bohaterkę padło oskarżenie o kradzież złotego łańcuszka Sowy. Z tego powodu Sroczkę wyrzucono z lasu. Na szczęście wszystko się wyjaśniło - zwierzęta przeprosiły Sroczkę i pozwoliły jej wrócić do swojego domu, a w ramach przeprosin urządziły wielkie przyjęcie! Przedszkolaki zapamiętały, że nie powinno się nikogo bezpodstawnie oskarżać i zbyt pochopnie oceniać, a także oskarżać nie mając ku temu dowodów. Podczas całego przedstawienia na buziach dzieci dało się zauważyć wielkie zainteresowanie. Mali widzowie po przedstawieniu nagrodzili gromkimi brawami aktorów.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08 09:22:48