Wędrówka po świecie zawodów.

Grupa VI

Poznaję, doświadczam, wybieram…- wędrówka po świecie zawodów.

Twój krok do przyszłości. Zajrzyj! Wybierz! Działaj!

W ramach pilotażowego projektu z zakresu doradztwa zawodowego „Poznaję, Doświadczam, Wybieram …- „WĘDRÓWKA PO ŚWIECIE ZAWODÓW”, dzieci w dniu 12.05.2021r. uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1. Celem programu jest zapoznanie dzieci ze światem zawodów z krakowskich szkól branżowych i technicznych. Dzieci po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa i czynnościami higienicznymi podzieliły się na zespoły. W zespołach wykonywały określone czynności: przygotowały ciasto na pizzeryjki, następnie wałkowały, nakładały sos pomidorowy i nakładały ser. Pozostałe przedszkolaki robiły babeczki owocowe, lody czekoladowe i trufle z daktyli. Dzieci zapoznały się z zasadami nakrywania stołu, prawidłowo układały sztućce. Ćwiczyli jak prawidłowo trzymać tacę. Był to czas twórczej pracy pełen radości, uśmiechu i kreatywności. Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia o czym świadczą zabawy dowolne w przedszkolu, w czasie których wcielają się w rolę kelnerów.

Więcej zdjęć znajduje się w galerii.