Szanowni Rodzice,

Od 1 maja do 31 sierpnia 2021 r. realizowany jest pilotaż programu "Poznaję, doświadczam, wybieram – wędrówka po świecie zawodów”, w którym Samorządowe Przedszkole nr 176 bierze udział. Celem pilotażu jest popularyzacja wśród rodziców i dzieci zawodów, wiążących się z wyborem ścieżki kształcenia technicznego, a także poszerzenie wiedzy i umiejętności nauczycieli edukacji przedszkolnej dla realizacji podstawy programowej w tym zakresie.

Program ten jest wynikiem współpracy Poradni z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, samorządowymi przedszkolami, szkołami podstawowymi z oddziałami przedszkolnymi oraz szkołami branżowymi i technicznymi. W ramach jego realizacji są organizowane szkolenia dla nauczycieli, warsztaty dla dzieci przedszkolnych na terenie szkół, oraz zostanie ogłoszony rodzinny konkurs plastyczny, a zwieńczeniem będzie publikacja scenariuszy zajęć.

Doświadczenia zdobyte w czasie pilotażu pozwolą w nowym roku szkolnym 2021/2022 objąć podobnymi działaniami większą liczbę przedszkoli.

W pilotażu biorą udział:

• przedszkola: Samorządowe Przedszkole nr 13, Samorządowe Przedszkole nr 14, Samorządowe Przedszkole nr 30, Samorządowe Przedszkole nr 45, Samorządowe Przedszkole nr 117, Samorządowe Przedszkole nr 144, Samorządowe Przedszkole nr 163, Samorządowe Przedszkole nr 176, oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 117, oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 137
  • szkoły: Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji, Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2, Zespół  Szkół Chemicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1, Zespół Szkół Mechanicznych nr 2, Zespół Szkół Mechanicznych nr 3, Zespół Szkół Mechanicznych Nr 4, Zespół Szkół Elektrycznych nr 1, Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1, Zespół Szkół Łączności, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego, Zespół Szkół Energetycznych.