Grupa 5 pracuje w ogrodzie przedszkolnym

Świat przyrody jest interesującym obiektem poznania dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wiadomości z przyrody najbardziej odpowiadają sposobowi myślenia dziecka, dlatego właśnie obserwacje natury są u dzieci potrzebą naturalna, a bliski kontakt z nią ciągłym dążeniem dzieci. Ogród przedszkolny to najbliższe dzieciom środowisko przyrodnicze. Spełnia ono wiele funkcji, w tym głównie rekreacyjną, estetyczną i poznawczą. Jest to również miejsce pracy dzieci. W ogrodzie starsze dzieci z grupy 5 również pracują. Młodsze zaś obserwują czynności starszaków. Praca ich dotyczy głównie pielęgnacji roślin i prac porządkowych. Uprawiając rośliny dzieci zapoznają się z ich rozwojem, budową, sposobem pielęgnacji. Uczą się również współpracy w grupie i odpowiedzialności.