KONKUKRS RODZINNY

Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym!

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Pt: „Nasza ulubiona bajka”

1. Organizator konkursu:

Samorządowe Przedszkole nr 176 im Marii Konopnickiej w Krakowie

1. Cele uczestnictwa:

1) Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni dzieci.

2) Popularyzacja wśród dzieci różnorodnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi.

3)  Integracja rodziców i włączenie ich w życie przedszkola .

4) Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci.

5) Wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.

6) Stwarzanie okazji do wspólnego spędzania czasu rodzica z dzieckiem.

7) Propagowanie idei głośnego czytania dzieciom.

8) Odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego.

8) Stwarzanie sytuacji umożliwiających wykonywanie prac plastycznych inspirowanych ulubioną bajką.

1. Zasady uczestnictwa:
  1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i rodziców.
  2. Zdaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy, której temat konkursowy brzmi „Nasza ulubiona bajka”.
  3. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w formacie A4, techniką dowolną.
  4. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami wykonanymi przez dziecko wraz z rodzicem.
  5.  Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
  • 3 – 4 latki
  • 5 – 6 latki
  1. Prace powinny posiadać na odwrocie metryczkę z imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem autora i rodzica, numerem grupy, tytułem bajki.
  2. O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja konkursowa.
  3. Komisję powołuje Organizator.

1. Kryteria oceny pracy:
  1. Technikę wykonania pracy.

3)    Interpretację własną tematu.

4)    Walory artystyczne.

1. Zgłoszenia i terminy:

1) Prace wraz z wypełniona metryczką należy dostarczyć osobiście do nauczycieli z GR. I, II i VI:

2. Termin dostarczenia prac upływa 22 listopada 2019 r.

3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 listopada 2019 r. i laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie o odbiorze nagród za pośrednictwem sekretariatu przedszkola.

1. Nagrody dla laureatów.

W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane I, II, III miejsce. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

1. Informacje dodatkowe:

1. Przekazując prace na konkurs, uczestnik zgadza się na umieszczenie pracy na stronie internetowej Przedszkola nr 176

2. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.

4. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

5.  Koordynatorzy konkursu :Anna Burdak, Małgorzata Kucemba – Bilińska, Katarzyna Pelczar – Mamel; Tel. / fax  12 658 56 95;

6. Zgłoszenie na konkurs wiąże się z akceptacją klauzuli : Oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów niniejszego konkursu, zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U> z 2002 roku nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami) oraz RODO.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU :-)